Švancara o Zbrojovce: Máme dobrý mančaft na to, abychom příští rok 1. ligu ukopali z prvního místa

Švancara o Zbrojovce:  Máme dobrý mančaft na to, abychom příští rok 1. ligu ukopali z prvního místa

Po výborně zvládnutém druholigovém jaru si dělala Pavlem Šustrem vedená Zbrojovka zálusk na okamžitý návrat mezi prvoligovou smetánku. Nakonec jí to v baráži proti Příbrami nevyšlo, nicméně jedna z brněnských ikon minulých dní Petr Švancara z toho žádnou velkou tragédii nedělá. O čem všem se na dotyčné konto jednačtyřicetiletý "mercedes" s minulostí ve Slavii, Viktorii Žižkov či Slovácku rozpovídal na stránkách idnes.cz?

O tom, že ho setrvání mezi druhou garniturou mrzí...

"Je samozřejmě škoda, že jsme to nezvládli, protože jsme od té ligy byli kousek. Ale hodnotím to pozitivně. Máme dobrý mančaft na to, abychom to příští rok ukopali z prvního místa. Nastartovali jsme trošku lidi, po dlouhé době přišlo v Brně na fotbal skoro devět tisíc lidí. Obrovské poděkování patří fanouškům za to, jakou tady vytvořili atmosféru, po dlouhé době jsem viděl krásný kotel Zbrojováků. To, že se to teď probudilo, je jedna z věcí, na kterých se dá stavět. Hraje se dobrý fotbal, je z čeho brát, máme mladý mančaft a trenéra, který perfektně propojil naše odchovance se zkušenýma borcema."

O tom, zda je pokračování druholigových bojů velký problém...

"Být dva roky ve druhé není žádný šlágr, ale pořád je to jen fotbal. Tím, že jsem ve Zbrojovce zainteresovaný a snažím se jí pomáhat, to vidím pozitivně. Kluci hráli na jaře dobře. Klub to bude chtít znovu nakopnout, aby se pokračovalo v práci, kterou tady Pavel Šustr společně s vedením nastavili ohledně stylu hry. Třeba se podaří někoho přivést a posílit. Uvidíme taky, jestli někdo neodejde, protože někteří hráči na sebe upozornili a bude o ně zájem. Teď převládá smutek, ale určitě to není katastrofa."

O tom, jestli může být další druholigový ročník přínosný alespoň něčím...

"Může to být dobré v tom, že mladí kluci, které máme – a mám z nich obrovskou radost, protože mít tolik odchovanců v základní sestavě je skvělé – o rok zestárnou, budou o rok zkušenější a v rozhodující fázi druhé ligy se nám ta zkušenost může hodit."

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.