Coufal: Bundesliga je pro mě lepší soutěž, než kdyby přišla nabídka z LaLigy. Tam nevím, co bych dělal

Coufal: Bundesliga je pro mě lepší soutěž, než kdyby přišla nabídka z LaLigy. Tam nevím, co bych dělal

Jak už jsme vás informovali o víkendu, krajní obránce Slavie a českého národního mužstva Vladimír Coufal by se mohl dočkat premiérové zahraniční štace. Freiburg, který dokončil bundesligovou sezonu na třinácté pozici a v minulosti jeho dres oblékali také Vladimír Darida nebo Václav Pilař, má za exlibereckého zadáka nabízet 3 miliony eur, s tím, že zhruba stejnou částku by ještě mohli sešívaní obdržet za možné výkonnostní bonusy.

Samotný svěřenec Jindřicha Trpišovského se k německému vábení staví pozitivně. "Je to pravda, nabídka je na stole. Řeší to agenti se Slavií a Freiburgem.Když vám v šestadvaceti letech přijde nabídka z bundesligy, tak nad ní musíte minimálně přemýšlet. Zatím jsem nepoznal jediného hráče, který by z českého týmu řekl ne na nabídku z bundesligy," uvedl na webu iSport.cz pracovitý šestadvacetiletý fotbalista.

Renomovaná soutěž by mohla jeho stylu vyhovovat. "To by se vidělo. Ale myslím, že je to pro mě lepší soutěž, než kdyby přišla nabídka ze španělské La Ligy. Tam nevím, co bych dělal. Od malička mám vysněnou Premier League, Anglii, ovšem bundesliga je druhá nebo třetí nejlepší na světě. Nejde říct, že tam nepůjdete nebo že byste nad tím nepřemýšlel. Pavel Kadeřábek mi říkal, že je to krásné město v horách, mají tam útulný stadion. Navíc jsem tam hrál se Slovanem, něco vím," přiznal Deníkem Sport citovaný Coufal na adresu klubu ze Schwarzwald Stadionu pro 25 tisíc diváků.

Protože je kolega Deliho, Ngadeua, Kúdely a spol. v Edenu pouze necelý rok, během něhož se mu podařilo vyhrát double, neatraktivní není ani pokračování sešívané pohádky. Tím spíš, že má Slavia další jistý podzim na evropském kolbišti. "Trenér bude mít asi opačný postoj než já, to se dá čekat. S vedením jsem o tom ještě nemluvil, to mají na starosti manažeři. Tohle se ve mně trošku pere. Liga mistrů je velké lákadlo. Přišel jsem do Slavie pro titul, pohár byl navíc, navíc po sedmasedmdesáti letech jsme udělali double. Tahle sezona byla něčím výjimečná, ale v Německu se můžete každý týden měřit s top kluby. To, co hrajete v Lize mistrů, tam máte taky. Dortmund, Bayern, Lipsko, Schalke a další. V téhle soutěži vlastně Ligu mistrů hrajete a možná vám tyhle zápasy dají ještě víc," doplnil na serveru isport.blesk.cz bývalý hráč Hlučína a Opavy.

Pokud k přestupu dojde, Coufal by rád byl s novým mužstvem hned od prvního dne letní přípravy. "Tak jako jsem to měl před rokem ve Slavii, i když jsem neměl žádnou dovolenou. Je lepší poznat nové spoluhráče, oni poznají vás. Kdyby to takhle vyšlo, bylo by to nejideálnější. Snad to vyjde tak, ať jsou všechny strany spokojené."