Co čeká Spartu během léta? Třetiligový Benešov, rumunský šampion i klub, v jehož útoku operuje bratr Tetteha

Co čeká Spartu během léta? Třetiligový Benešov, rumunský šampion i klub, v jehož útoku operuje bratr Tetteha

Hráči Sparty nyní čerpají dovolenou. Letní přípravu na nový soutěžní ročník 2019/2020 zahájí pod novým hlavním trenérem Václavem Jílkem již za dva týdny, čili v pondělí 17. června.

První duel léta sehraje slavné "S" z Generali arény v sobotu 22. června a třetímu týmu uplynulé sezony Fortuna:ligy bude soupeřem SK Benešov, jemuž patří v tabulce ČFL průběžná devátá pozice.

To je mimochodem stejný tým, který dokázal v listopadu 2018 v přípravném utkání vyloupit pražský Strahov po nečekaném výsledku 0:1.

Následně se mužstvo přesune na dlouhé soustředění k našim jižním sousedům - v rakouském Bad Leonfeldenu, kde už byla Sparta v loňském roce, se začne nejslavnější tuzemská značka připravovat od pondělí 24. června.

V Rakousku čekají na Kozáka, Hložka, Sáčka, Hanouska a spol. celkem tři zápasy včetně generálky na novou sezonu, která proběhne 5. července proti Linzu.

LASK Linz, do jehož kádru mimochodem patří i starší bratr Benjamina Tetteha Samuel Tetteh, se umístil v rakoucké bundeslize na druhém místě a má před sebou evropské poháry.

Předtím sparťanský soubor prověří rumunský šampion CFR Kluž (29. června) a ruské Dynamo Moskva (2. července), které neprožila šťastný rok a po pěti remízách v řadě končilo ligu až na nepříliš lichotivé dvanácté pozici.

První kolo Fortuna:ligy pak vypukne o víkendu 13. či 14. července. Konkrétní rozlosování bude známo až devatenáctý červnový den.