Proč ještě není Hrošovský hráčem Genku? Jeho odchod k belgickému šampionovi brzdí 2 zádrhely

Proč ještě není Hrošovský hráčem Genku? Jeho odchod k belgickému šampionovi brzdí 2 zádrhely

O námluvách úřadujícího šampiona belgické Jupiter Pro League s plzeňským středopolařem Patrikem Hrošovským už se píše několik týdnů.

Už v květnu dali představitelé Genku Plzni nabídku na 2 miliony eur s tím, že v případě aktivace výkonnostních bonusů by na západ Čech poslali další 2 miliony eur.

Ač by tedy přestupová suma přesáhla 100 milionů korun, vedení vicemistra z Doosan arény dotyčnou nabídku smetlo ze stolu, protože žádá ještě více. Například server transfermarkt.com odhaduje jeho tržní cenu na 5 milionů eur a právě v takových vodách by se plzeňské vedení rádo pohybovalo...

Bývalý zaměstnavatel současného plzeňského stopera Jakuba Brabce z Luminus Areny pro více než 26 tisíc diváků se však nevzdává a nový kouč KRC Felice Mazzu, jenž u kormidla nahradil Philippe Clementa, o svěřence Pavla Vrba i nadále hodně stojí.

Po podpisu útočníka Benjamina Nygrena a křídelníka Thea Bongonda je sedmadvacetiletý reprezentant Slovenska jeho třetí prioritou.

Podle Deníku Sport, jenž se odkazuje na belgický server Voetbal Primeur, ale aktuálně vázne dohoda na termínu uvolnění. Zatímco účastník Ligy mistrů by rád měl kolegu Řezníka, Hubníka či Hrušky k dispozici co nejdříve, česká strana by si přála, aby záložník vydržel v jejím kádru až do prvního srpna, což už bude po odvetě předkola Ligy mistrů.