Kozák o letenské konkurenci: Když budu odvádět to, co od sebe očekávám, na hřišti budu

Kozák o letenské konkurenci: Když budu odvádět to, co od sebe očekávám, na hřišti budu

I čerstvě třicetiletý útočník Libor Kozák, jenž se stal před pár dny druhou letní posilou Sparty, bude zvědav na koncept, systém a praktiky nového hlavního trenéra Václava Jílka.

"Víceméně jsme spolu nemluvili. Jsem na něj sám zvědav a těším se na spolupráci," vzkázal na stránkách ceskatelevize.cz opětovný reprezentant Česka.

V letenské kabině by měl patřit k nejstarším a bude se tak od něj očekávat jisté lídrovství. "Góly jsou jasné, ale chtěl bych být platný i v dalších ohledech. Jak na hřišti, tak v kabině. Už asi opravdu stárnu. Myslel jsem si, že to byla v Liberci náhoda, ale vypadá to, že ne. Chci samozřejmě pomoct i zkušenostmi. Věřím, že si celá kabina i s novým trenérem sedne a ukáže se síla týmu," pokračoval bývalý střelec Opavy, Lazia, Aston Villy, Bari či Liberce, odkud se do Generali arény ostatně přesunul.

Během posledních pěti měsíců čelil Kozák Spartě hned dvakrát. Z obou duelů odešel poražen. "Se Spartou jsme na jaře hráli dvakrát a dvakrát jsme prohráli. Síla týmu je i proto velká. Samozřejmě, když skončí nejúspěšnější český klub v tabulce třetí, panuje všeobecná nespokojenost. Já jsem nicméně o kvalitě mužstva přesvědčen. Těším se, až poznám nové spoluhráče a zahraji si s nimi.," doplnil na webu ceskatelevize.cz nový kolega Costy, Frýdka, Dočkala a spol.

Protože jsou Matěj Pulkrab i Václav Drchal po operacích a start příštího ročníku nestihnou, Václav Kadlec se bude snažit prorazit po delší absenci a Benjamin Tetteh bude hledat podzimní formu, místo v útoku by měl mít jisté. "Konkurence je zdravá, potřebná a ve Spartě pochopitelná. I to je věc, na kterou se těším. V žádném klubu, a ve Spartě už vůbec ne, nemůžete počítat s jistým místem v sestavě. Všechno bude záležet jen a jen na mně. Sparta mě oslovila, protože mi věří. To je pro mě podstatné. Já se budu ze všech sil snažit důvěru splatit. Když budu odvádět to, co od sebe očekávám, na hřišti budu," ukázal sebevědomí Kozák, jehož slova publikoval portál ceskatelevize.cz.

Právě v ofenzivě by měl spolupracovat také s šestnáctiletým objevem sezony Adamem Hložkem. "Je to obrovsky talentovaný klučina. Říkám klučina, protože když si vzpomenu, kde jsem byl v šestnácti já. Dvakrát jsem proti němu hrál a pokaždé potvrdil, že je to nadstandardní fotbalista. Na jeho další růst jsem opravdu zvědav. Doufám, že v nastoleném trendu bude pokračovat," uzavřel stránkami ceskatelevize.cz citovaný dlouhán, který ví, že pokud Sparta nezíská trofej, sezona se stane z pohledu fanoušků neúspěšnou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.