Guardiola si v Madridu vyhlédl náhradu za Fernandinha

Obhajoba titulu se na Etihad Stadium konala. Triumf v Lize mistrů nikoli. Pep Guardiola na lavičce Citizens tak má stále na čem pracovat. Navíc ho čeká nákup posil do středové řady. Třeba takovému Fernandinhovi už je totiž 33 let. A právě na pozici defenzivního záložníka si nyní španělský kouč dělá zálusk. Dokonce už má vybrané i konkrétní jméno.

Guardiola si v Madridu vyhlédl náhradu za Fernandinha

Měl by jímbýt dvaadvacetiletý Rodri z Atlétika Madrid. Anglický celek je podle všeho ochoten mladého záložníka vyplatit ze smlouvy, ve které má výstupní klauzoli ve výši 70 milionů eur.

Přitom do týmu kouče Diega Simeoneho přišel teprve loni v létě z Villarrealu, ale rychle se stal jedním z klíčových mužů sestavy. V uplynulé sezoně odehrál 47 zápasů, ve kterých dal tři branky a na jednu přihrál. To sice nejsou žádná zářná ofenzivní čísla, ale když vezmeme v potaz fakt, že je defenzivním záložníkem a hraje v Atlétiku, které je pod Simeonem pověstné tím, že dává minimum branek, tak to není špatné. Ostatně cokoli jiného by byl spíše zázrak.

Rodri vyniká při zastavování útoků soupeře, měnění rytmu hry i svou inteligencí. Zároveň ale dokáže vypomoci i ofenzivě. Je schopný dát průnikovou přihrávku i na delší vzdálenost. Stylem hry připomíná Sergia Busquetse, jenž dlouhodobě podává výborné výkony v Barceloně.

Guardiola by si Rodriho v Manchesteru moc přál, protože Fernandinho už pomalu pomýšlí na důchod. Ani finanční stránka transferu by neměla být překážkou. Podle všeho už záleží pouze na samotném hráči, jestli se pro přestup na Etihad Stadium rozhodne, nebo ne.