Brazilská megavýměna mezi Barcou a PSG?

Brazilská megavýměna mezi Barcou a PSG?

Že by se schylovalo k velké výměně dvou brazilských reprezentantů napříč evropskými top kluby? Dost možná. Vedení Barcelony totiž podle katalánského deníku Sport vážně uvažuje nad tím, jak zpátky přivést útočníka Neymara z Paris Saint-Germain. Opačným směrem by se kromě finanční kompenzace měl stěhovat jeho krajan Philippe Coutinho.

Není žádným tajemstvím, že se Neymarovi angažmá v PSG nezamlouvá. Sice si přestup do hlavního města Francie vytrucoval, ale záhy zjistil, že nešlo o ideální krok. Konkurenci v Ligue 1 bohatý celek nemá prakticky žádnou, zato na úspěch v Lize mistrů je to pořád málo.

Někdejšího kapitána brazilské reprezentace už zápasy na francouzské scéně omrzely. Paříž nemá v lize odpovídajícího soupeře, který by jí dokázal dlouhodobě potrápit. To ve Španělsku je úroveň pochopitelně jiná, byť Barca v poslední době LaLize také dominuje. Zdaleka ne však takovým způsobem.

Důvodů pro Neymarův návrat je ale více. Krom toho, že by se to zamlouvalo samotnému hráči, by z toho profitoval i španělský mistr. Nyní již bývalý trenér Blaugranas Ernesto Valverde sice prohlašoval, že je se složením ofenzivy spokojený, ale to si pouze lhal do kapsy. Jak se totiž ukázalo, Katalánci neměli nikdy žádný plán B pro případ, že by se nedařilo hvězdnému Lionelu Messimu.

A i na to Valverde doplatil. Nejenže ostudně podruhé v řadě ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů nedokázali jeho svěřenci udržet tříbrankový náskok z prvního duelu, navíc letos nezvládli finále Copa del Rey proti Valencii, a to bylo na vedení klubu moc.

Změnu prostředí by dost možná uvítal i sám Coutinho, jenž je rovněž předmětem transferu. Na Nou Campu se mu zdaleka nedaří tolik, jak si od něj všichni slibovali.