Ronaldo přemlouvá svého bývalého spoluhráče k přesunu do Juventusu

Ronaldo přemlouvá svého bývalého spoluhráče k přesunu do Juventusu

Kolumbijský záložník James Rodríguez hledá angažmá. Ne že by tedy neměl z čeho vybírat, ale jasno zatím nemá. Kmenový hráč Realu Madrid strávil poslední dva roky na hostování v Bayernu, který na něj měl opci, ale neuplatnil ji. Ani na San Bernabéu s ním nepočítají, takže se řeší jeho další budoucnost. Mohla by být v Juventusu? Cristiano Ronaldo je této možnosti více než nakloněn.

Mnichovský velkoklub si mohl Jamese pořídit natrvalo za 42 milionů eur, ale této možnosti nevyužil. Proč také, když Niko Kovač dopřál ofenzivnímu borci pouhých třináct bundesligových startů v uplynulé sezoně.

Sedmadvacetiletý borec, který zazářil na světovém šampionátu 2014, kde získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce, ne a ne narazit na stálé angažmá. V Monaku se mu dařilo a po zmíněném MS si ho v červenci 2014 pořídil za 63 milionů liber Real. V tu chvíli byl čtvrtým nejdražším hráčem v historii.

Pod Carlem Ancelottim hrával pravidelně a ve 46 startech si připsal sedmnáct branek. Jenže Italovi nástupci Rafael Benítez a posléze Zinedine Zidane už Kolumbijci zdaleka tolik prostoru nedávali a přišel přesun do Bavorska. A nyní ho celé přestupové martyrium čeká znovu.

Hodně se mluví o Juventusu. Hlavně díky Cristianu Ronaldovi, jehož s Jamesem pojí přátelství a rád by si s ním znovu zahrál. V Turíně by se navíc potkal se svým krajanem Juanem Cuadradem. Ve hře je ale i Neapol, kterou koučuje právě Ancelotti, se kterým má Rodríguez velmi dobrou zkušenost. Pro koho se nakonec rozhodne?