Ronaldo přemlouvá svého bývalého spoluhráče k přesunu do Juventusu

Kolumbijský záložník James Rodríguez hledá angažmá. Ne že by tedy neměl z čeho vybírat, ale jasno zatím nemá. Kmenový hráč Realu Madrid strávil poslední dva roky na hostování v Bayernu, který na něj měl opci, ale neuplatnil ji. Ani na San Bernabéu s ním nepočítají, takže se řeší jeho další budoucnost. Mohla by být v Juventusu? Cristiano Ronaldo je této možnosti více než nakloněn.

Ronaldo přemlouvá svého bývalého spoluhráče k přesunu do Juventusu

Mnichovský velkoklub si mohl Jamese pořídit natrvalo za 42 milionů eur, ale této možnosti nevyužil. Proč také, když Niko Kovač dopřál ofenzivnímu borci pouhých třináct bundesligových startů v uplynulé sezoně.

Sedmadvacetiletý borec, který zazářil na světovém šampionátu 2014, kde získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce, ne a ne narazit na stálé angažmá. V Monaku se mu dařilo a po zmíněném MS si ho v červenci 2014 pořídil za 63 milionů liber Real. V tu chvíli byl čtvrtým nejdražším hráčem v historii.

Pod Carlem Ancelottim hrával pravidelně a ve 46 startech si připsal sedmnáct branek. Jenže Italovi nástupci Rafael Benítez a posléze Zinedine Zidane už Kolumbijci zdaleka tolik prostoru nedávali a přišel přesun do Bavorska. A nyní ho celé přestupové martyrium čeká znovu.

Hodně se mluví o Juventusu. Hlavně díky Cristianu Ronaldovi, jehož s Jamesem pojí přátelství a rád by si s ním znovu zahrál. V Turíně by se navíc potkal se svým krajanem Juanem Cuadradem. Ve hře je ale i Neapol, kterou koučuje právě Ancelotti, se kterým má Rodríguez velmi dobrou zkušenost. Pro koho se nakonec rozhodne?