Baník myslí na budoucnost, do Ostravy přivedl talentované mladíky z Olomouce, Zlína a Senice

Baník se do toho první červnový týden opřel. Zatímco v úterý avizoval podpisy útočníka Tomáše Smoly a záložníka Milana Lalkoviče, uprostřed pracovního týdne oznámil další tři příchody zaměřené na perspektivu a budoucnost.

Baník myslí na budoucnost, do Ostravy přivedl talentované mladíky z Olomouce, Zlína a Senice

Nově jsou v Ostravě pod smlouvou mládežnický reprezentant Slovenska Dominik Martišiak, jenž dorazil ze Senice, v jejímž áču debutoval již v šestnácti letech.

Brankář české reprezentační dvacítky Lumír Číž, který posílil struktury Baníku ze Zlína a v minulosti dokázal v rámci Juniorské lgiy skórovat proti Karviné.

A v neposlední řadě druhý nejlepší střelec dorostenecké ligy U19 s patnácti přesnými zásahy Lukáš Raab, jenž dosud patřil konkurenční Sigmě Olomouc.

"Všichni tři kluci jsou naším vkladem do budoucna a je před nimi ještě dlouhá cesta, na které je čeká spousta tvrdé práce. Ale potenciál v nich dřímá velký, proto jsme využili šance a jsou tady. V případě Lukáše hráče v tomhle věku s takovými parametry nemáme. Všichni nepochybně mají na to se prosadit, což ale musí být podloženo jejich poctivým přístupem a pracovitostí v tréninku. Věříme, že se budeme podílet na jejich sportovním růstu," citoval web fcb.cz slova sportovního ředitele ostravského celku Marka Jankulovskiho.

V áčku Baníku zatím zůstává jen gólman Číž, který se bude Bohumilu Páníkovi hlásit na startu letní přípravy 17. června. Raab a Martišiak začnou přípravu s druholigovými Vítkovicemi, kde budou zapůjčeni, aby získali ostruhy a další zkušenosti mezi dospělými.