Kangu loví Dinamo Záhřeb, na přestupový trh byli umístěni Radakovič, Vatajelu i Čivič

Kangu loví Dinamo Záhřeb, na přestupový trh byli umístěni Radakovič, Vatajelu i Čivič

Sparta má aktuálně nabízet k prodeji čtyřlístek cizinců, a sice Bogdana Vatajelua, Eldara Čiviče, Uroše Radakoviče i Guélora Kangu. Pakliže za ně obdrží adekvátní nabídku, všichni dostanou zelenou k odchodu.

Vzhledem k přítomnosti Václava Jílka je to překvapivé zejména u vytáhlého stopera s minulostí v Sigmě, o němž nový trenér letenského souboru mluvil před časem jako o jednom z nejlepších stoperů celé ligy.

Překvapivé to však je také u osmadvacetiletého rodáka z Gabonu, za něhož hovoří statistická čísla. 44 dosavadních soutěžních zápasů totiž dokázal přetavit v 16 branek a 7 gólových asitencí.

Bývalého borce Crvene Zvezdy Bělehrad má v současnosti na nákupním seznamu chorvatský obr Dinamo Záhřeb. Slavný jihoevropský klub, v němž trénuje Nenad Bjelica, však zatím nenaplnil sparťanské představy o odstupném.

Třetí tým uplynulého ročníku Fortuna:ligy si má svého zkušeného záložníka cenit na 3,5 milinu eur, což se zdá úřadujícímu mistrovi chorvatské ligy, který ovládl 1. HNL s náskokem 25 bodů na druhou Rijeku, až příliš.

Pakliže by ale byli Čupr, Kotalík a spol. ochotni snížit své požadavky o půl či milion eur, k dohodě by moho dojít a sparťanský start přípravy, který je naplánován na 17. června, už by se současného kolegy Dočkala, Hložka, Hanouseka a spol. týkat nemusel.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.