Silva do Říma a Schick na San Siro? Nový trenér AC Milán je takovému scénáři nakloněn

Třiadvacetiletý český reprezentant Patrik Schick byl v uplynulém ročníku Serie A gólově zastíněn ofenzivními konkurenty Perottim, Džekem i El Shaarawym a vícekrát se střelecky prosadili také obránci Kolarov a Fazio, nebo záložníci Cristante a Zaionolo. 

Silva do Říma a Schick na San Siro? Nový trenér AC Milán je takovému scénáři nakloněn

Pro útočníka to není zrovna lichotivá vizitka a mohlo by to přinést také změnu dresu. Jak píše italský list La Repubblica, reálná by mohla být výměna mezi AS Řím a AC Milán.

Kormidla na San Siru se totiž ujme Marco Giampaolo, jenž vedl sparťanského odchovance již v Sampdorii a jehož ze svého společného působení v Janově velmi dobře zná.

Podle zmíněného deníku by nástupce Gennara Gattusa v novém prostředí rád spolupracoval právě s českým reprezentantem, v jehož případě věří, že může restartovat svou stagnující klubovou kariéru právě v barvách osmnáctinásobného šampiona Apeninského poloostrova.

V Miláně by se mohl na trávníku potkat se stejně starým polským kanonýrem Krzysztofem Piatkem a možná také jednadvacetiletým Patrickem Cutronem. To vše v případě, kdyby dal Giampaolo v útoku šanci dravému mládí a hladu.

Rossoneri, které čeká v příštím ročníku Evropské ligy, by pak za Schicka v rámci výměny odeslali do věčného města jeho portugalského vrstevníka André Silvu.

Ten byl v poslední době zapůjčn v Seville, leč v Andalusii už by pokračovat neměl a to i přesto, že během sedmadvaceti poskytnutých šancí v LaLize rozvlnil síť hned devětkrát. Poslední zásah do černého se však datuje ještě do ledna. Pro Silvau by však mohlo být malou osobní výhrou to, že Vlky z Olympijského stadionu pravděpodobně převezme jeho krajan Paulo Fonseca.

Pokud by se nabízený scénář italského tisku naplnil, zápasovou premiéru v barvách AC Milán by si Schick odbyl 24. července proti Bayernu Mnichov.