Jedna místenka, tři vážní zájemci. Kdo nakonec povýší z MSFL o patro výš mezi profíky?

Jedna místenka, tři vážní zájemci. Kdo nakonec povýší z MSFL o patro výš mezi profíky?

Letošní ročník Moravskoslezské fotbalové ligy vrcholí. Dvě kola před koncem soutěže zůstává ve hře o první příčku hned čtveřice mančaftů. Když vyškrtneme petřkovickou Odrou, jejíž zástupci už dlouho předem oznámili, že případnou účast ve druhé nejvyšší soutěži nezvažují, bude o místenku v plně profesionální Národní lize usilovat trio Líšeň, Frýdek-Místek a také Kroměříž.

Do licenčního řízení o udělení povolení pro start ve druhé lize se přihlásili všichni. Teď už jde jen o to, kdo v něm jak uspěje a hlavně, na jaké příčce budou postupoví aspiranti figurovat po posledním odehraném kole. Předchozí víkend s pořadím na čele tabulky poměrně slušně zamával.

Do té doby vedoucí Kroměříž poprvé od konce dubna poznala hořkost porážky, když padla 1:2 v Uničově a klesla až na třetí příčku. Hanácká Slavia navíc svým zaváháním pustila do tříbodového trháku Frýdek-Místek, jemuž výhru 4:2 na hřišti Otrokovic zajistil hattrickem někdejší ligový šutér Adam Varadi, s Líšní. Klub z Brna podle předpokladů doma skolil předposlední Hulín 3:0 a před závěrečnými dvěma koly je v nejlepší pozici.

Na druhou stranu, z výše zmíněného tria mají asi právě líšenští nejtěžší los. Oba poslední duely odehrají na hřištích soupeřů - příští víkend budou hájit vedení na půdě nebezpečného Uničova a letošní ročník zakončí v Hodoníně. Ani Frýdek-Místek, jenž se netají touhou vrátit se zpátky po roce do druhé nejvyšší soutěže, to nebude mít zrovna jednoduché. Po domácím střetu s ambiciózním Vyškovem čeká Valcíře výjezd do Hlučína.

Hanáci mají od vedení příslib

Kroměříži s nejlepším střelcem soutěže, dvacetigólovým Janem Silným, nezbývá nic jiného, než čekat na případnou ztrátu svých soupeřů. Jak ve Velkém Meziříčí, tak následně doma proti Vrchovině půjdou Hanáci tvrdě za výhrou. V konečném součtu může hrát klíčovou roli každý bod.

„Vedení nám řeklo, že když si postup uhrajeme, tak by do druhé ligy šli. Pro nás je vždycky motivace soutěž vyhrát. A když je možnost jít výše, tak je to jenom umocněné. Ale zase je to profesionální soutěž. Nevíme, co by se tím pro nás hráče změnilo,“ prozradil záložník  kroměřížské Hanácké Slavie Lukáš Motal v rozhovoru pro MF DNES.

Uvidíme, jak to dopadne. Co se týče boje o první místo a místenku ve druhé nejvyšší soutěži slibuje závěr Moravskoslezské fotbalové ligy slibuje opravdu zajímavou podívanou.

  • Rozpis aspirantů na postup v posledních dvou kolech:

Líšeň
28. kolo: Uničov (v), 29. kolo: Hodonín (v)
Frýdek – Místek
28. kolo: Vyškov (d), 29. kolo: Hlučín (v)
Kroměříž
28. kolo: Velké Meziříčí (v), 29. kolo: Vrchovina (d)

AKTUÁLNÍ TABULKU MSFL NAJDETE ZDE