Buffon se po pouhém roce v Paříži vrací domů. Sáhne po něm některý z italských gigantů?

Zkušený italský veterán Gianluigi Buffon již po pouhém roce balí v Paříži kufry. Přestože se hovořilo o tom, že by si angažmá mohl prodloužit o další rok, nakonec se tak nestalo. Někdejší dlouholetá opora Juventusu se vrací do rodné země, kde by mohl pokračovat ve své bohaté kariéře.

Buffon se po pouhém roce v Paříži vrací domů. Sáhne po něm některý z italských gigantů?

Před rokem v červenci přišel bývalý italský reprezentant do PSG zdarma a kvitoval si možnost zahrát si v barvách nejsilnějšího francouzského klubu. S ním také dokázal vyhrát v tamní Ligue 1, i když příliš startů si nepřipsal. Během jedné sezóny zaznamenal 17 zápasů napříč všemi soutěžemi a bylo patrné, že kouč Thomas Tuchel dává přednost Areolovi.

„Dnešním dnem moje dobrodružství mimo Itálii končí. Jsem rád, že jsem tu mohl být. Získal jsem další zkušenosti, které mi nepochybně pomohly v kariérním růstu. Rád bych poděkoval majiteli Nasserovi Al-Khelaifimu, celému klubu, ale i spoluhráčům,“ prohlásil veterán mezi třemi tyčemi pro oficiální klubové stránky PSG.

„Nepochybuju o tom, že před tímto klubem leží skvělá budoucnost. PSG bude psát nádherné stránky svého příběhu. Ernest Hemingway napsal, že na světě existují jen dvě místa, kde mohou lidé žít šťastně: doma a v Paříži. Mohu s ním jen souhlasit. Paříž zůstane jistým způsobem vždy mým domovem,“ dodal Buffon, který se vrací do rodné Itálie. Který z tamních klubů po něm sáhne?