Kdo zamává Zbrojovce kromě Krejčího? V Brně to mají nahnuté i Škoda a Bartolomeu

Kdo zamává Zbrojovce kromě Krejčího? V Brně to mají nahnuté i Škoda a Bartolomeu

Sportovní ředitel druholigové Zbrojovky Tomáš Požár informoval o tom, že je drtivá většina současné kádru kouče Pavla Šustra pod smlouvou a žádný den otevřených dveří by se v Brně konat neměl.

Ve druhém největším městě České republiky navíc podepíše nový kontrakt také zkušený obránce Petr Pavlík, který si chce podle vlastních slov zahrát na nynější adrese první ligu.

Pár výjimek s nejistou budoucností se ale přeci jen najde. Zmínit lze například dvacetiletého univerzála Ladislava Krejčího, jenž může nastupoat jak ve středu pole, tak na místě stopera.

"Zájem o Láďu je z větších českých klubů a je vysoce pravděpodobné, že Krejčí je ten hráč, který odejde. Pokud se tak stane, bude to brzy," informoval na webu idnes.cz bývalý funkcionář Sparty, do které by se měl podle kuloárních infomrací brzy přesunout.

Ne až tak dobrou pozici má v současném Brně exzlínský Robert Bartolomeu, který odehrál během jarní fáze včetně baráže pouhých 182 minut čistého času...

"Bart sem samozřejmě přišel jako posila, ze začátku sezony hrál, potom se ze sestavy malinko vytratil, byli jsme k němu kritičtí, to on ví. Je to na něm. Nějakou příležitost ještě dostane, ale konkrétně stranové pozice chceme řešit a přinést do nich oživení," avizoval na stránkách idnes.cz Požár.

Jednání o nové smlouvě zatím neproběhlo jen s ostříleným jednatřicetiletým útočníkem Michalem Škodou. Mladší bratr slávisty Milana Škody zakončil ročník pěti brankami v patnácti startech, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými figurovalo jeho jméno pouze v deseti případech. Bývalý hráč Viktorie Žižkov, Českých Budějovic či norského Lillestromu možná čekal kapku více.

"Se Škoďákem uvidíme, jak to cítí on. Zůstal v Praze, neměli jsme čas si sednout. Sejdeme se, uvidíme, jaké má pocity a postoje, a na základě toho si řekneme, jestli do toho jdeme," uzavřel idnes.cz citovaný Požár, jehož klub se utká v letní přípravě například se Zlínem, Opavou, Jihlavou, Nitrou či Vyškovem.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.