Jednadvacítka si připsala hodně cenný skalp. Jak hodnotil triumf nad Ruskem debutant Hložek?

Jednadvacítka si připsala hodně cenný skalp. Jak hodnotil triumf nad Ruskem debutant Hložek?
OBSAHUJE VIDEO

Česká jednadvacítka vedená trenérem Karlem Krejčím má za sebou na právě probíhajícím rakouském soustředění první přípravné měření sil. Stejně starý výběr Ruska porazila nejtěsnějším možným rozdílem po trefě ostravského útočníka Ondřeje Šašinky.

"Narazili jsme asi na nejtěžšího soupeře. Pro nás je to opravdu hodně cenný skalp. Taková výhra nás může povzbudit nejen do dalších zápasů, ale celkově do dalších tréninků a práce. Kluci zápas odpracovali skvěle a plnili to, co jsme nacvičovali v předešlých dnech v tréninku. Na začátku jsme sice měli štěstí, ale postupně jsme se dostali do hry a Tonda Vaníček mohl jako první skórovat, ale branku nedal. Nakonec jsme se ujali vedení díky Šašinkovi. V druhém poločase se celý tým semkl a bojoval až do konce. Jak jsem řekl, hráči to odmakali, jak jsme chtěli a vítězství je velice cenné," liboval si na stránkách repre-fotbal.cz explzeňský Krejčí.

Prvních 82 minut v trikotu Lvíčat si připsal šestnáctiletý sparťan Adam Hložek, jehož v závěru vystřídal Emil Tischler. "Byl to můj první zápas za jednadvacítku a moc si toho vážím. Hodnotím ho velmi kladně, protože jsme ve velkém vedru porazili Rusáky. Jsem moc rád, že se nám zápas povedlo dotáhnout k vítězství," pokračovala letenská naděje.

Spokojnost následně potvrdil také obránce Libor Holík. "Chtěli jsme vyhrát, což se nám povedlo a jsme za to rádi. Myslím, že jsme všichni plnili to, co jsme si řekli, a kromě jedné tyčky na začátku šance ani neměli. Měli jsme před soustředěním všichni individuální plán, takže žádný problém s fyzičkou nebyl. Připraveni jsme byli dobře, když jsme porazili Rusko. Pořád jsou v naší hře chyby, ale vidím v každém zápase zlepšení. Jsem také rád za čisté konto, protože to je skvělé pro sebevědomí brankáře i celého týmu. Výhra nad Ruskem je povzbudivá, ale pořád je to příprava. Vše se ukáže až v kvalifikaci," uzavřel jednadvacetiletý zadák zlínkých Ševců, jehož slova vyšla na oficiálních stránkách FAČR.

Druhý duel odehrají Češi v neděli odpoledne proti Slovensku.

Příprava:

ČR U21 – Rusko U21 1:0 (1:0)
Branka: 45. O. Šašinka. ŽK: Chaluš – Golubjov, Viznovič.

ČR: Trmal – Souček (83. Douděra), Plechatý, Chaluš, Holík – Janošek, Havelka – Graiciar (71. Matoušek), Hložek (83. Tischler), Vaníček (56. Žitný) – O. Šašinka.

Rusko: Safonov (46. Maximenko) – Jevgeňjev, Kalugin, Divějev (39. Lapšov), Lysov – Glebov (66. Gruljov), Utkin (46. Tugarev), Glušenkov, Golubjov (80. Viznovič) – Lomovickij (66. Musajev), Ignaťjev.