Slavia už ví, kdy a kde zabojuje proti Spartaku o Česko-slovenský pohár...

Slavia už ví, kdy a kde zabojuje proti Spartaku o Česko-slovenský pohár...

Další ročník Česko-slovenského Superpoháru se odehraje přesně za měsíc, konkrétně v sobotu 6. července 2019 na neutrální půdě v Dunajské Stredě.

V tamní MOL aréně s kapacitou 12 700 diváků nastoupí Slavia Praha proti vítězi Slovenského poháru Spartaku Trhava, jehož vede syn Zdeňka Ščasného Michal Ščasný.

"Jsem rád, že se nám podařilo domluvit se s kluby, partnery a také s pořádajícím Slovenským futbalovým zväzem na tom, že po roční odmlce můžeme fotbalovým fanouškům obou zemí nabídnout opět tento formát sportovně velmi prestižního duelu," pronesl na webu fotbal.cz předseda FAČR Martin Malík.

"Po zápasech reprezentačních výběrů v Lize národů půjde v krátké době o další zajímavou konfrontaci českého a slovenského fotbalu. Věřím, že se mají fanoušci nejen obou klubů na co těšit a zároveň doufám v jejich širokou podporu přímo na stadionu," zakončil šéf českého fotbalu.

K duelu, ke kterému pojede Spartak jen necelých 60 kilometrů, se vyjádřil také prezident SFZ Ján Kováčik. "Som veľmi rád, že sa nám tento rok podarilo nájsť vhodný termín a tradícia česko-slovenského Superpohára bude pokračovať. Verím, že v Dunajskej Strede bude neopakovateľná atmosféra a fanúšikovia slovenského i českého futbalu budú mať skvelý zážitok," doplnil čelní funkcionář našich východních sousedů.

K prvnímu Superpoháru došlo v červnu 2017. Tehdy zdolal Zlín na penalty SLovan Bratislava. Loni se sledované utkání na bratislavských Pasienkách nekonalo z bezpečnostních důvodů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.