Sparta nakupovala v druholigovém Brně. Jaké silné stránky má Krejčí podle Rosického?

Sparta nakupovala v druholigovém Brně. Jaké silné stránky má Krejčí podle Rosického?
OBSAHUJE OHLASY

Ambiciózní Sparta představila první červnový čtvrtek svou letní posilu s pořadovým číslem 3, kterou si pořídila z druholigové Zbrojovky Brno.

Na Letnou dorazil dvacetiletý záložník a jmenovec někdejšího sparťanského středopolaře Ladislav Krejčí, který se v Generali aréně upsal na příští čtyři roky do 30. června 2023.

Pod transferem se nepodepsal nikdo jiný, než sportovní ředitel ACS Tomáš Rosický, který hned vypíchl jeho silné stránky, na níž jde navíc vzhledem k věku stále pracovat...

"Krejčí je velice talentovaný střední záložník, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi. Je technicky velmi dobře vybavený. První dotek, přehled ve hře, dobré vyhodnocování herních situací patří k jeho silným stránkám. Vzhledem ke svému mládí se musí nadále hodně učit, bude si muset zvyknout na mnohem větší tempo hry, ale díky fyzickým a technickým předpokladům z něj může vyrůst velmi kvalitní hráč," představil čerstvou akvizici funkcionář slavného "S".

Jak okomentovalo ztrátu naděje Brno? "Laďa je hráč, který ví, co chce, a dělá pro to maximum. Jeho přístup na jaře byl vynikající, makal na sobě i mimo tréninky. Teď našel odvahu udělat další krok a my bychom jednali nezodpovědně vůči zúčastněným stranám transferu, kdybychom mu v tom bránili. Byli bychom samozřejmě raději, kdyby tu zůstal s námi, protože je to pro nás důležitý hráč a bude těžké ho nahradit, ale ukázal odvahu se o svou šanci porvat a přejeme mu k jeho další cestě hodně štěstí," sdělil Tomáš Požár.

A co prvotní dojmy samotného perspektivního hráče, jehož čeká oproti Zbrojovce velký skok? "Přestup do Sparty je pro mě velkým posunem v kariéře. Uvědomuji si sílu Sparty. Jsou tu hráči, kteří mají velkou kvalitu, a těším se, až s nimi budu na hřišti," vzkázal na webu sparta.cz nový svěřenec kouče Václava Jílka, jenž v metropoli převzal štafetu po Michalu Horňákovi.

Se svým prvním profi klubem se mu neloučilo lehce. "Není to jednoduché, protože jsem ve Zbrojovce odmalička a opouštím skvělou kabinu, která se za poslední půlrok neuvěřitelně zvedla. Mrzí mne to i z toho důvodu, že jsem byl přítomen u sestupu a chtěl jsem být i u návratu a pomoci k tomu, což se bohužel nepovedlo. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu, i když to ze začátku nebylo lehké. Na jaře se jich ale připojovalo čím dál víc, jejich podporu a vůli jsme cítili a moc nám pomáhala a byli jsme za to vděční. Za celou tu dobu, co jsem v klubu byl, jim děkuju za Zbrojovku i za sebe. Dík patří také všem trenérům, kteří mě v klubu vedli a pod kterými jsem mohl hrát a rozvíjet se, a vůbec všem ve Zbrojovce. Jsem rád za to, jací lidé v tom klubu jsou," uzavřel na webu fczbrno.cz rodák z Rosic.

Krejčí debutoval v české nejvyšší soutěži již v roce 2016 právě proti Spartě. Od té doby odehrál na nejvyšší úrovni 24 zápasů s bilancí jedné trefy. V uplynulém ročníku naskočil do 23 druholigových duelů, které přetvail ve tři branky.

Debut v rudém trikotu si může připsat již 22. června proti třetiligovému celku SK Benešov.