Klíčový zápas? Proti Bulharům berou Češi jen tři body!

V pátek se česká reprezentace představí ve druhém utkání kvalifikace na evropský šampionát proti Bulharsku. Po úvodní porážce v Anglii potřebuje tým Jaroslava Šilhavého v domácím prostředí zabrat, aby nakročil za kýženým druhým místem ve skupině.

Klíčový zápas? Proti Bulharům berou Češi jen tři body!

"Pro mě osobně je to asi nejdůležitější zápas. Byť v Lize národů to taky samozřejmě byly důležité zápasy. Potřebovali jsme se chytnout, se Slováky to mělo ještě větší náboj vzhledem k té rivalitě. Ale kvalifikace mistrovství Evropy je prostě výš. Hrajeme před domácími fanoušky, věřím, že nám pomůžou a zítra to tady na Spartě zvládneme," prozradil novinářům Šilhavý.

S Bulharskem a následně v pondělí s Černou Horou potřebuje vydolovat šest bodů, protože případná ztráta by výrazně ohrozila postupové ambice. Na turnaj se totiž kvalifikují nejlepší dva týmy z každé skupiny.

"Každý zápas je klíčový, každý chceme vyhrát. Nevstoupili jsme do kvalifikace dobře, teď máme dva domácí zápasy, které chceme vyhrát. Pokud se nám to podaří, udělám dobrý krok k tomu, aby se nám podařilo to, za čím jdeme – postup. Vnitřní napětí je tam vždy. Tlak na trenéra je každý zápas. Sám na sebe člověk vytváří určitý tlak, je to velká zodpovědnost. Byť se nám ten vstup nevydařil, tak věřím, že to doma zvládneme," pokračoval kouč.

Mimo hru budou zranění záložníci Bořek Dočkal, Vladimír Darida, Michal Trávník i Antonín Barák. Šilhavý se musí obejít i bez gólmana Jiřího Pavlenky. Na tomto postě ho však bota tlačí nejméně.

"Samozřejmě ty ztráty jsou bolavé, Bořek Dočkal i Vláďa Darida jsou výborní hráči, ofenzivně ladění. Doma bychom je potřebovali. Tudíž taktika bude trošku jiná než s nimi, jsou tam další hráči. Ale ať už tam bude kdokoliv, musíme dávat góly, abychom vyhráli," dodal.