Splněný sen? Hazard míří do Realu za 100 milionů eur

Splněný sen? Hazard míří do Realu za 100 milionů eur

Přestup Edena Hazarda do Realu Madrid je podle britského deníku The Guardian hotovou záležitostí. Bílý balet by měl za belgického křídelníka zaplatit 100 milionů eur. Na San Bernabéu by se měl osmadvacetiletý hráč stát jednou z klíčových postav nově tvořeného týmu pod vedením navrátivšího Zinedina Zidana.

Po obránci Éderu Militaovi z Porta a útočníkovi Luku Jovičovi z Eintrachtu Frankfurt je tak Hazard třetí letní posilou španělského celku, kterému hrubě nevyšla uplynulá sezona. V LaLize až třetí místo s velkou ztrátou na první Barcelonu. V Copa del Rey vystavila Realu stopku rovněž Barca a v Lize mistrů po nezvládnutém odvetném mači před svými fanoušky zase Ajax.

Po Hazardovi Real pokukoval již hodně dlouho. Prezident klubu Florentino Pérez nedávno přiznal, že se o jeho příchod pokoušel již před rokem, ale nakonec se mu to podařilo až nyní. Sám Hazard chtěl do Madridu zamířit a už v říjnu prohlásil, že oblékat sněhově bílý dres Los Blancos je jeho snem již od mládí. Po finále Evropské ligy proti Arsenalu (4:1) prozradil, že šlo s největší pravděpodobností o jeho poslední zápas za Blues, kde odvedl výbornou práci.

Spojit síly s jedním z nejlepších hráčů světa toužil i trenér Zinedine Zidane. Ten se v březnu vrátil po několika měsících na lavičku klubu. Když Real loni opouštěl po třetím vítězství v Lize mistrů v řadě, asi nečekal, že se v něm bude v březnu opět hlásit a už nebude mít prakticky o co hrát. Ale stalo se.

Nevedlo se jeho nástupci Julenu Lopeteguimu ani Santiagu Solarimu, jenž přišel k áčku od rezervy stejně jako kdysi Zidane. Ale podobných výsledků ani zdaleka nedosáhl. Přišel tak čas na Francouzův návrat. Tomu měl Pérez slíbit 300 milionů liber na posily, mezi kterými hned od začátku figuroval Hazard.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.