Náhrada za Marcela? Hvězda Lyonu!

Náhrada za Marcela? Hvězda Lyonu!

Francouzský Lyon dost možná během příštích několika týdnů ztratí jednu ze svých největších hvězd. O třiadvacetiletého obránce Ferlanda Mendyho se vehementně zajímá Real Madrid a podle deníku Marca se už měl talentovaný zadák dokonce v Paříži podrobit lékařské prohlídce.

Po sezoně, kterou si na San Bernabéu nedají za rámeček, je v plánu celá řada změn. Neúspěch v LaLize, Copa del Rey i krach v Lize mistrů musí mít následky. Na ligové scéně ztratil bílý balet na první Barcelonu 19 bodů, s Katalánci pak vypadl i v semifinále španělského poháru a v Champions League vyfasofal doma debakl od Ajaxu a také se poroučel.

Kormidla se po několika měsících opět ujal Zinedine Zidane, který bude mít za úkol přestavbu kádru. Jednou z nových tváří by měl být právě Mendy, jenž za Olympique odehrál v této sezoně 44 zápasů a nevedl si vůbec zle. To ostatně dokládá i fakt, že se o něj krom Realu zajímali také v Barceloně a Juventusu.

Přetahovanou ale nakonec podle všeho vyhráli Los Blancos. Definitivně by však měl být transfer potvrzen až 11. června po zápasech francouzského národního týmu v Lize národů. Na levé straně defenzivy by měl Mendy výhledově nahradit Marcela, který již není nejmladší, a navíc uvažuje o přesunu za Cristianem Ronaldem do Juventusu.