Je to 50 na 50, tvrdí nový kouč Bulharů Balakov. Na kterých 5 Čechů upozornil?

Je to 50 na 50, tvrdí nový kouč Bulharů Balakov. Na kterých 5 Čechů upozornil?

Nového kouče bulharského národního mužstva Krasimira Balakova čeká premiéra na lavičce právě v pátek večer na pražské Letné. Českému výběru by někdejší stratég Grasshopperu, St. Gallenu, Kaiserslauternu, Litexu Lovech či Hajduku Split rád co nejvíce vnutil vlastní hru.

"Jsme lehce nervózní, ale já už 15 let trénuji, takže vím, co mě čeká. V týmu je patrné napětí, ale my to zvládneme. Je jasné, že budou nějaká překvapení, v týmu jsou i noví hráči. Český tým neví, co od nás očekávat, to ale automaticky neznamená, že vyhrajeme," vzkázal na iSport.cz bývalý hráč Sportingu Lisabon či VfB Stuttgart.

Hosté by neměli spoléhat jen na těžkou defenzívu. "Celý týden jsme na tom pracovali. Chceme být víc na míči, ne nakopávat dlouhé balony. Záleží na soupeři, co nám dovolí, my jsme tomu přizpůsobili sestavu. Standardky můžou být také jedna z cest, jak uspět. Je to 50 na 50, rozhodne to, který tým bude mít větší chuť do hry a víc štěstí. Ale dá se říct, že Češi jsou lehcí favorité," doplnil na serveru isport.blesk.cz muž s dvaadevadesáti mezinárodními starty za svou rodnouzemi.

Domácí soubor trenéra Jaroslava Šilhavého má krajan Stoičkova pečlivě nastudován. "V českém týmu jsou nesmírně kvalitní hráči. Pavelka a Souček ve středu hřiště, mají nebezpečné krajní obránce Nováka a Kadeřábka. Tým hraje velmi dynamicky, my se budeme snažit zavřít křídla a eliminovat jejich zbraně. Také Schick je velice nebezpečný útočník. Budeme se soustředit především sami na sebe, ne na český tým," upozornil na stránkách Deníku Sport třiapadesátiletý odborník.