Schick o Jílkovi: Je to super trenér a přímý člověk, s nikým nehraje žádné hry. Má skvělé tréninky, které hráče baví

Schick o Jílkovi: Je to super trenér a přímý člověk, s nikým nehraje žádné hry. Má skvělé tréninky, které hráče baví

V aktuální české reprezentaci lze najít hned šest bývalých sparťanů - konkrétně Pavla Kadeřábka, Davida Pavelku, Tomáše Koubka, Ladislava Krejčího, Tomáše Vaclíka a Patrika Schicka.

Posledně jmenovaný třiadvacetiletý útočník opustil Spartu kvůli Sampdorii Janov již v létě 2016, i tak by však mohl současným letenským borcům vyprávět, jaký je jejich nový hlavní trenér Václav Jílek.

Exolomouckého stratéga totiž zažil jak v české jednadvacítce, tak ve Spartě, kde tehdy asistoval. "Trenéra Jílka znám ze Sparty i z jednadvacítky. Myslím, že je to dobrá volba. Z osobní zkušenosti vím, že je to super trenér. Má skvělé tréninky, které hráče baví," vyprávěl na webu sparta.cz hrotový útočník, který byl u posledního velkého sparťanského úspěchu v sezoně 2013/2014, kdy se v Generali aréně vyhrála liga i pohár.

Současný hráč AS Řím si váží třiačtyřicetiletého odborníka i z lidské stránky. "Je to přímý člověk, který vám všechno řekne na rovinu. Nehraje s nikým žádné hry. Doufám, že příští sezona bude pro Spartu lepší," doplnilo ofenzivní tykadlo z věčného města, které bylo tento týden spojováno s AC Milán.

První zápas, ve kterém nástupce Michala Horňáka povede Spartu, se odehraje v sobotu 22. června proti třetiligovému Benešovu. Pak se nejslavnější tuzemská značka utká s Kluží, Dinamem Moskva či Laskem Linz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.