Snaha Sigmy asi vyjde vniveč, Vaněček by se mohl objevit v maďarské lize a pracovat s exlibereckým Hornyákem

Snaha Sigmy asi vyjde vniveč, Vaněček by se mohl objevit v maďarské lize a pracovat s exlibereckým Hornyákem

Byť se osmadvacetiletému útočníkovi Davidu Vaněčkovi prvních šest měsíců v zahraničí až tak nepovedlo, zpět do Česka by se okamžitě vracet nemusel.

To vše i přesto, že mu v Edinburghu v barvách tamních Hearts pšenka nekvetla a během šesti měsíců si připsal ve skotské Premiership pouhých 160 odehraných minut bez gólového vyústění.

Bývalý střelec Hradce Králové, Ústí nad Labem, Vlašimi, Baníku Sokolov, Vysočiny Jihlava či Teplic, o něhož měla v posledních dnech projevit zájem také Sigma Olomouc, by ovšem mohl změnit zemi i soutěž.

Zájem o jeho podpis měl podle informací Deníku Sport projevit maďarský celek Puskás Akadémia FC, kterého čeká v příštím soutěžním ročníku 2019/2020 obhajoba sedmé pozice.

V klubu, který byl založen až v roce 2007, by to navíc mohl mít Vaněček o něco lehčí v tom, že by ho vedl slovenský trenér s nedávnou minulostí ve Slovanu Liberec Zsolt Hornyák.

Byť už v maďarské nejvyšší soutěži NBI nenarazí ani na Michaela Rabušice, ani na Víta Beneše, o čtyři roky staršího středopolaře Marka Streštíka z Gyirmótu už by potkat mohl.