Pelta s Hübschmanem si přiletěli na Ukrajinu pro náhradu za Sobola. Na koho Jablonec ukázal?

Pelta s Hübschmanem si přiletěli na Ukrajinu pro náhradu za Sobola. Na koho Jablonec ukázal?

Posilovat začali už i na jablonecké Střelnici, kde vládne pevnou ruku Miroslav Pelta. Na severu Čech podepsal první červnový pátek dvouletou smlouvu šestadvacetiletý levý obránce či záložník Andriy Trurikov.

Jablonecké vedení reaguje tímto transferem na odchod Eduarda Sobola a bude věřit zkušenostem, které nová akvizice nasbírala v barvách třetího celku ukrajinské Premier League FK Oleksandrija.

Miroslav Pelta a Tomáš Hübschman si přijeli pro svého nového hráče až na Ukrajinu. "Skončilo hostování Eduarda Sobola ze Šachtaru Doněck, chyběl nám hráč na levou stranu a pomůže nám na této pozici další ukrajinský fotbalista Andriy Tsurikov. Získali jsme ho jako volného hráče a zapojí se s týmem do začátku letní přípravy," ozřejmil na oficiálních stránkách zelenobílé značky její ředitel Petr Flodrman.

Jaké byly první dojmy bývalého hráče Levadiakosu, Hoverty Užhorod, Metalurgu Záporoží či Dynama Kyjev? "Nejprve bych rád poděkoval Jablonci za příležitost hrát znovu v Evropě. Jsem rád, že se připojím k novému týmu. Dlouho jsem čekal na novou výzvu v mé kariéře, abych mohl pokračovat v rozvoji a pomoci týmu naplnit cíle," přednesl na stránkách fkjablonec.cz nový svěřenec trenéra Petra Rady.

"Doufám, že mě spoluhráči dobře přijmou a půjdeme společně vítězným směrem. Jsem rád, že budeme hrát kvalifikaci o Evropskou ligu. Mám vysoké ambice, tak věřím, že můžeme do skupinové fáze postoupit," nechal se slyšet univerzál, jenž patří do širšího kádru ukrajinské reprezentace.