Nová akvizice Baníku Lalkovič: Hodně lidí mi stále říká, že to není liga pro mě, chci jim změnit názor

Nová akvizice Baníku Lalkovič: Hodně lidí mi stále říká, že to není liga pro mě, chci jim změnit názor

Do Baníku Ostrava budou podle jeho sportovního ředitele Marka Jankulovského chodit jen ti hráči, kteří nespekulují a nečekají na jiné nabídky.

Přesně tak to bylo i u slovenského středopolaře Milana Lalkoviče, který má sebevědomí na rozdávání a očekává, že v novém působišti prorazí více, než tomu bylo v Sigmě.

Kde vidí své silné stránky? "Práce v rychlosti, jeden na jednoho, někdy jeden na dva, na tři, když to vyjde. Jsem velmi útočný. Věřím, že připravím pro spoluhráče hodně gólů a hodně jich i dám," naladil ostravské příznivce šestadvacetiletý rodák z Košic, jenž svého času prošel strukturami Chelsea.

Rychlonohý dribléŕ si angažmá v kádru kouče Bohumila Páníka moc přál. "Velmi lehké rozhodování. Pan Jankulovski něco ve fotbale dokázal, vyhrál, rozumí mu. Byl to výborný hráč. V útoku je Baroš, doufám, že ještě bude pokračovat. Klub je značka. I na Slovensku vědí o Baníku Ostrava. Sigmě děkuji za šanci, že mě dostala zpátky do fotbalu, a teď jdu dál. Myslím si, že je to krok dopředu. Minulý rok se Baník zachránil v posledním kole, teď byl pátý po základní části, a nebýt nadstavby, hrál by poháry. Těším se na novou výzvu, hlavně na fanoušky a spoluhráče," pokračoval idnes.cz citovaný nový kolega Laštůvky, Hrubého, Filla a spol.

Jistým varováním pro jeho nového vlastníka může být skutečnost, že nezářil ani na Hané, ani ve městě automobilů, kde působil pár let zpět. "Zatím jsem v Česku neodehrál moc sezon. Hodně lidí mi stále říká, že to není liga pro mě, chci jim změnit názor, ale i dokázat si to sám sobě. Chci hrát co nejvíc, šanci určitě dostanu a potom je to na mně, zda ji využiji. Jsem připravený. Doufám, že Baníku pomůžu a Baník pomůže mně," uzavřel optimisticky naladěný Lalkovič.