Mareš se vrací z polské ligy zpět na Stínadla. Jakého Španěla si Skláři přivedli do obrany?

Mareš se vrací z polské ligy zpět na Stínadla. Jakého Španěla si Skláři přivedli do obrany?

Teplický kádr se dočkal v závěru pracovního týdne prvního letního rozšíření, o což se postarali hned dva borci - Jakub Mareš a Manel Royo Castell.

Zatímco první jmenovaný vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 je odchovancem Sklářů a na Stínadla se vrací z polské Eredivisie (Zaglebie Lubin), druhý zmíněný španělský levý bek přichází z třetiligového Barakalda.

Někdejší hráč Sparty, Slovanu Bratislava či Mladé Boleslavi nebyl součástí žlutomodrých barev osm let. "Kuba je naším odchovancem a věříme že, kromě jeho ofenzivních kvalit, bude plnit také roli jednoho z lídrů v rámci naší kabiny. Hledali jsme vítězný typ se vztahem klubu a to se podařilo," pochvaloval si na webu fkteplice.cz sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Dvaatřicetiletý ofenzivní univerzál se Teplicím upsal na tři sezony až do léta 2022. "Kuba je vítězný typ hráče, dravý útočník s bohatými zkušenostmi z české ligy i ze zahraničí. Jsem moc rád, že se rozhodl pro Teplice, pomůže nám s ofenzivním stylem hry a také k návratu teplického diváka na Stínadla," doplnil svého kolegu hlavní kouč Stanislav Hejkal.

Co se týče špnělského zadáka, jenž podepsal na dva roky, ten strávil část své kariéry ve Villarrealu a poté prošel béčky Espanyolu Barcelona a Valladolidu. "Je to jeden z vytipovaných hráčů, které sledovali naši trenéři při své inspekční cestě po Španělsku," prozradil na oficiálních stránkách funkcionář Vachoušek. "Manel je technicky vybavený hráč, který chce hodně hrát na míči. Má dobrou přihrávku do kolma i kvalitní centr. V mládeži hrával středního záložníka, což mu pomáhá v dnešním fotbale, kde týmy hledají technicky dobře vybavené beky. Navíc je variabilní, je použitelný v systému na tři i na čtyři obránce," uzavřel někdejší sparťanský asistent Hejkal.

Brzy by měly následovat další příchody. "Do začátku přípravy by se mělo podařit dotáhnout ještě jeden příchod ze zahraničí, od začátku přípravy se navíc zapojí dva hráči na zkoušku a samozřejmě mladí hráči, kteří hostovali v jiných klubech. Dále pracujeme i na dalších příchodech, ale o těch je zatím předčasné hovořit," sdělil teplický představitel zodpovědný za přestupovou politiku klubu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.