Jihočeský kanonýr Ledecký po životné sezoně: Můj agent dostal instrukce, že pokud to nebude Bayern, ať mi nevolá

Jihočeský kanonýr Ledecký po životné sezoně: Můj agent dostal instrukce, že pokud to nebude Bayern, ať mi nevolá

Nejlepší střelec uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže s osmnácti přesnými zásahy David Ledecký z Dynama České Budějovice prožil sezonu snů.

"Byla to má nejlepší sezona v životě. I pro klub vše vyšlo parádně a byl to za poslední dobu jeden z nejlepších ročníků. Postup z prvního místa byl důležitý, protože jsme viděli, jak dopadla baráž. Takže všechno vyšlo skvěle," liboval si na webu dynamocb.cz svěřenec kouče Davida Horejše.

U sedmi gólů mu asistoval kapitán Jiří Kladrubský. "Na podzim jsem snad nedal gól bez jeho nahrávky. Ale Kladry hrál famózně a nahrávek měl bezpočet. Všechno si sedlo, i naše spolupráce. Měl jsem na talíři celou zimu, že nohou nemohu dát gól. Z deseti gólů jsem jich na podzim dal osm hlavou. Kluci si dělali legraci, že mi to stačí kopnout na hlavu a mohou se jít radovat. Na jaře jsem jich pár nohou dal, tak jsem to trošku vykompenzoval," doplnil.

Podobných ofenzivních čísel naposledy dosáhl bývalý útočník Znojma před pěti lety, kdy ještě oblékal trikot jablonecké juniorky. "Dařilo se mi hned od mého příchodu. A také tým šlapal, dařilo se nám, pak vždy nějaká individualita vyplyne. Gólů jsem dal hodně, ale i další kluci jako Jirka Kladrubský nebo Ivo Táborský měli skvělá čísla. Tato sezona byla výjimečná," zopakoval jihočeský kanonýr, jenž se do domácích podmínek vrátil z polského angažmá.

Nejvyšší soutěž už by ale měla být o něčem jiném. "Liga je pro nás všechny velkou motivací. Určitě to bude vyšší úroveň – tempo, stadiony, návštěvy. Tým se ale ještě posílí, a když každý z nás ještě přidá něco ke svému výkonu z druhé ligy, tak v první lize určitě místo máme," ukázal sebevědomí Ledecký, jehož stanovisko vyšlo na webu dynamocb.cz.

Neodvane ho však produktivní rok za nějakou lepší nabídkou? "Já to vůbec neřešil. Všechny nabídky jdou přes manažera. Já mu říkal, že chci mít od fotbalu dva týdny klid. Pokud to nebude Bayern Mnichov, tak ať mi nevolá. Rád v Dynamu zůstanu, ale člověk nikdy neví. Nicméně s klukama jsme si ligu vykopali a chceme divákům po letech opět dělat radost v první lize," zakončil pětadvacetiletý rodák z Brandýsa nad Labem.