Umí Juventus naplno využít Ronalda? Na hrotu se necítí pohodlně, říká bývalý asistent Ancelottiho v Madridu

Umí Juventus naplno využít Ronalda? Na hrotu se necítí pohodlně, říká bývalý asistent Ancelottiho v Madridu

Cristiano Ronaldo byl ve své první sezóně v Itálii nejlepším střelcem Juventusu a pomohl Staré dámě k obhajobě titulu, i přesto ale Bianconeri nenaplnili očekávání. Důvod by mohl být i to, že jej kouč Allegri stavěl na špatný post.

Ronaldo ovšem žádnou fixní pozici nemá. V Manchesteru United působil jako pravý či levý záložník, v Realu Madrid většinou působil na levém křídle, výjimečně jěj trenéři ale stavěli i do role hrotového útočníka. Tak to je i v reprezentaci Portugalska. V Juventusu jej ovšem trenér Allegri stavěl většinou právě na hrot a možná i proto nebyl Ronaldo tak produktivní, jak dříve býval v Madridu.

CR7 má ovšem ještě několik sezón v Turíně před sebou a ty další mohou být jistě lepší. Nový trenér Juve ovšem musí zvážit, zda nebude výhodnější Ronalda stavět právě na křídlo. Bývalý kouč Realu, respektive asistent Carla Ancelottiho, totiž říká, že u Ronalda je mezi těmito posty zásadní rozdíl.

"Ancelotti chtěl dát Ronalda na hrot, kde by měl více prostoru a střílel by zde víc gólů. Ale Ronaldo mu řekl, že se na hrotu necítí pohodlně. Prý preferuje hru na levém křídle," říká Paul Clement. Možná jej Allegri ovšem do útoku stavěl i proto, že už má Ronaldo 34 let a s věkem se většinou pohyblivost zhoršuje. Uvidíme, jak se k Ronaldově postu postaví nový kouč Staré dámy...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.