Komu fandí bývalý americký prezident Obama? Je to tým z druhé bundesligy?

Komu fandí bývalý americký prezident Obama? Je to tým z druhé bundesligy?

Bývalý prezident Spojených států Barack Obama se nikdy netajil vášní ke sportu. Do Bílého domu si zval několik úspěšných sportovců, zejména samozřejmě ale amerických. Blízko má podle všeho 44. americký prezident i k fotbalu, lépe řečeno kopané.

Obama se nikdy netajil tím, že fandí Chicago Bears v americkém fotbale, Chicago White Sox v baseballu, Chicago Fire v kopané a v Bílém domu před čtyřmi lety ještě jako prezident přivítal ženskou reprezentaci, která vyhrála mistrovství světa. Nikdy se netajil ani tím, že je fanouškem Lionela Messiho.

Během své první prezidentské kampaně v roce 2008 ale přiznal, že má blízko k jinému evropskému fotbalovému týmu - k West Hamu United. Ještě jako senátor ve státě Illinois byl totiž v roce 2003 spatřen na stadionu West Hamu. Barceloně však navzdory obdivu k Messimu podle všeho nefandí. 

Překvapení přišlo ale v roce 2017. Německý klub Darmstadt si totiž všiml, že je to jediný evropský klub, který Obama sleduje na twitteru. "Vážený pane Obamo, jsme jediný evropský klub, který sledujete na twitteru. Navštívíte nás na našem stadionu?" ptali se správci twitteru Darmstadtu. 

Nutno ale říct, že v té době hrál za tento klub Terrence Boyd, reprezentant Spojených států, a nejspíše právě proto Obama začal Darmstadt na twitteru sledovat. Kdo ví...