Útočil jsem na hattrick, mrzí hrdinu Schicka. Proč mu to v Římě nestřílí tak jako v repre?

Útočil jsem na hattrick, mrzí hrdinu Schicka. Proč mu to v Římě nestřílí tak jako v repre?
OBSAHUJE OHLASY

Čeští fotbalisté navzdory špatnému úvodu porazili Bulharsko 2:1 díky dvěma brankám Patrika Schicka, jenž otočil utkání z 0:1 na oněch 2:1. Šancí však bylo více, Schick neměl daleko k hattricku. Útočníka AS Řím poté ovšem trenér Šilhavý stáhl, čímž mu šanci na hattrick definitivně zmařil. 

"Určitě se na Šilhavého zlobit nebudu, avizoval jsem dopředu, že jsem z klubu nepřijel úplně herně vytížený. A když nehraješ, při zápase to cítíš. Herní kondice je trochu jiná než ta tréninková a já to v v průběhu druhého poločasu poznal. Příště bude líp," řekl po utkání Schick. 

„Jen mě trochu mrzí, že jsem ty góly dal jen dva,“ pravil po zápase s Bulharskem Schick. Měl pravdu, čeští fotbalisté měli hodně šancí na pojistku a třetí gól a na kopačce ho mělo více hráčů než jen Schick. Další branky může útočník AS Řím přidat v utkání proti Černé Hoře. Poté bude řešit svou budoucnost, neboť o něj má velký zájem AC Milán. 

V reprezentaci se mu daří. V klubu ovšem moc nenastupuje a střílí málo branek. I proto se hovoří o jeho odchodu z Říma. "Hrajeme tady trochu jiným stylem, jsem ve hře, mám víc balonů. A hlavně se dostávám do šancí, což je hlavní rozdíl," vysvětlil Schick, proč mu to v Serii A nestřílí tak jako v reprezentaci.