Hvězdný de Ligt prý smetl ze stolu několik lákavých nabídek a vybral si své nové působiště!

Hvězdný de Ligt prý smetl ze stolu několik lákavých nabídek a vybral si své nové působiště!

Matthijs de Ligt zažil s Ajaxem Amsterdam nezapomenutelnou sezónu. Teprve devatenáctiletý kapitán tohoto týmu zvedl nad hlavu pohár pro vítěze nizozemské Eredivisie a hlavně se dostal přes Real Madrid a Juventus Turín až do semifinále Ligy mistrů. Nyní se řeší, za jaký tým bude nastupovat v příští sezóně.

De Ligt se momentálně těší na finále Ligy národů proti Portugalsku, brzy poté ale začne řešit svou klubovou budoucnost. V Ajaxu Amsterdam na 99% nezůstane. Moc lepších obránců na světě momentálně neběhá a díky věku je de Ligt hráčem, který by se našel naprosto v každém evropském klubu. Ajax z něj vytěží hodně peněz, je ale pouze na něm, pro který velkoklub se rozhodne. Dveře má otevřené téměř všude. 

Největší pozornost médií si ale zasloužily spekulace o jeho transferu do Barcelony, Juventusu, Liverpoolu či obou klubů z Manchesteru. Noviny se ale nevyhnuly ani článkům o jeho možném přestupu do Realu Madrid, Bayernu Mnichov či Tottenhamu Hotspur. Momentálně to ale vypadá, že má de Ligt nejblíže ke klubu, o kterém se překvapivě moc nepsalo, k Paris Saint-Germain. 

Právě v Paříži by totiž de Ligt byl bez pochyby suverénně nejlepším obráncem a lídrem defenzívy, měl by zde velkou šanci vyhrát francouzskou nejvyšší soutěž a PSG patří k favoritům i v Lize mistrů, ostatně stejně jako výše zmíněná mužstva. Klub z města pod Eiffelovkou už několikrát ukázal, že umí své hvězdy platit královsky a i tohle by de Ligta mohlo nalákat do Paříže. Některá média dokonce píší, že už se nizozemský stoper rozhodl...