Vymění Mladá Boleslav Komličenka za čtyři ligové hráče pro Evropskou ligu?

Vymění Mladá Boleslav Komličenka za čtyři ligové hráče pro Evropskou ligu?

Nikolaj Komličenko má za sebou neskutečně povedenou sezónu v Mladé Boleslavi a pro klub bude velice těžké ruského střelce udržet. Otázkou ale je, zda bude výhodné jej udržet nebo jej prodat za částku, za kterou by se mohli koupit klidně čtyři ligoví hráči. 

Mladá Boleslav může Komličenka prodat za částku okolo tří milionů euro. To je na středočeský klub velký balík peněz, zhruba 80 milionů českých korun. A za to se dá nakoupit dost nadprůměrných hráčů z českých trávníků, ale i odpadlíků ze zahraničí, kteří by se v Mladé Boleslavi mohli prosadit.

Odchod Komličenka sice bude pro Mladou Boleslav ztrátou, vzhledem k postupu do druhého předkola Evropské ligy by ale mohlo být v zájmu klubu, aby ruský kanonýr odešel za lepším a středočeský tým by tak místo něj mohl vyztužit celý kádr. Hovoří se, že o Komličenka stojí přední kluby z Ruska, ale i mistr řecké ligy PAOK Soluň. 

Mladá Boleslav se do předkola Europa League dostala díky tomu, že využila nadstavbový systém. Do základní skupiny se ale dlouho neprobojovala. Teď nejspíše bude mít dost financí na to, aby si na české poměry vytvořila kádr dost silný na to, aby se do hlavní fáze soutěže kvalifikovala.