Rusko vyhrálo největším rozdílem od rozpadu SSSR, mistři světa prohráli v Turecku

I v sobotu pokračovala kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Do akce šli i favorité na celkové vítězství na Euru, konkrétně Německo, Itálie, Belgie, Chorvatsko či Francie. Právě mistři světa si udělali ostudu v Turecku, příjemně své fanoušky naopak překvapilo Rusko.

Vicemistři světa z Chorvatska těsně zvítězili nad Walesem 2:1. Hubené skóre měla na svědomí i výhra Islandu nad Albánií, tři body zajistil domácím Gudmundsson. Arménie si poradila s outsiderem z Lichtenštejnska a přehrála jej 3:0, vyhrát se podařilo i Maďarům, kteří uspěli v Ázerbájdžánu 3:1 i díky dvěma brakám premiérova jmenovce Orbána.

Severní Irsko otočilo utkání v Estonsku a zvítězilo 2:1, tři body si doma naopak nechalo Finsko, kterému plný bodový zisk zajistily dvě branky útočníka Pukkiho ve druhé půli nad Bosnou a Hercegovinou. Moldavsko mělo s malým knížecím státem Andorrou obrovské problémy, i přesto ale vyhrálo 1:0.

Historii ovšem přepisovalo Rusko. To porazilo San Marino 9:0 a připsalo si vůbec největší výhru od rozpadnutí Sovětského svazu. Čtyři góly zaznamenal útočník Dzyuba, dvakrát se trefil Smolov. Belgie pohodlně porazila Kazachstán 3:0 a dařilo se i Němcům, kteří vyhráli v Bělorusku.

Italové si po perfektní první půli odváží tři body z Řecka. Skotsko po hektickém závěru zvítězilo nad Kyprem 2:1, mezi střelce se zapsal i čerstvý vítěz Ligy mistrů Andrew Robertson. Zklamání dne přinesli mistři světa z Francie, kteří v Turecku prohráli 0:2.

Rusko - San Marino 9:0 (4:0)
Branky: 25. Cevoli, 31. (pen.), 73., 76. a 88. Dzyuba, 36. Kudryashov, 41. Miranchuk, 77. a 83. Smolov
Neproměněná penalta: 76. Dzyuba (Rusko)

Belgie - Kazachstán 3:0 (2:0)
Branky: 14. Mertens, 14. Castagne, 50. Lukaku

Bělorusko - Německo 0:2 (0:1)
Branky: 13. Sané, 62. Reus

Řecko - Itálie 0:3 (0:3)
Branky: 23. Barella, 30. Insigne, 33. Bonucci

Skotsko - Kypr 2:1 (0:0)