Chci se poprat o místo ve Slavii, říká navrátilec Matoušek. Má však i jiného nápadníka...

Chci se poprat o místo ve Slavii, říká navrátilec Matoušek. Má však i jiného nápadníka...

Jan Matoušek splnil svou misi v Příbrami a středočeský klub se i jeho nemalou zásluhou zachránil v nejvyšší soutěži. Talentovaný záložník či křidelník se tak vrácí zpět do pražské Slavie, není ale jisté, kde bude příští sezónu opravdu působit.

 Právě v Příbrami si Matoušek udělal fotbalové jméno, jeho výkonů si všimla Slavia, která jej i koupila, avšak jej trenéru Csaplárovi a později Nádvorníkovi zpět půjčila do Příbrami. Matouškovi ovšem hostování skončilo a v přípravě na novou sezónu bude nejspíš oblékat sešívaný dres.

Je ale otázka, zda se už v této sezóně jednadvacetiletý záložník prosadí v týmu Jindřicha Trpišovského. Sám Matoušek by ale rád operoval v kádru Slavie v příští sezóně, kde budou sešívaní obhajovat ligový titul, vítězství v poháru a čtvrtfinále v Evropské lize. 

,,Chtěl bych se samozřejmě poprat ve Slavii o místo, ale s trenérem Trpišovským řešíme, zda-li nebude lepší jít někam, kde bych byl od prvního dne přípravy, neboť hráči Slavie budou mít na mne už týdenní náskok," přiznává však talentovaný fotbalista. Dá se ale předpokládat, že v případě, že jej Slavia ještě na rok (či na půl roku) pošle na hostování, to tentokrát nebude klub bojující o udržení, nýbrž o poháry.

Právě proto by Matoušek zelený dres Příbrami mohl vyměnit za ten zelený Jablonce. Ostatně stejně jako slávista Jaroslav Zelený, jenž ve Slavii není moc vytěžován. O oba hráče stojí kouč Jablonce Petr Rada a mají dveře do středočeského klubu otevřené, je ale otázka, jak se dohodnou kluby a zda se oběma mužům bude chtít do tohoto klubu odejít.