Ronaldo se mě zeptal, zda přestoupím do Turína, přiznává de Ligt. Ten ale zareagoval podivuhodně

Ronaldo se mě zeptal, zda přestoupím do Turína, přiznává de Ligt. Ten ale zareagoval podivuhodně

Matthijs de Ligt a Cristiano Ronaldo, jeden z nejlepších stoperů a jeden z nejlepších útočníků, se tuto sezónu na hřišti proti sobě postavili dvakrát, respektive třikrát. Je ale možné, že by příští rok mohli působit spolu v turínském Juventusu. 

Po finále Ligy národů mezi Portugalskem a Nizozemskem se totiž Ronaldo de Ligta zeptal, zda se příští rok sejdou spolu v Juventusu. Teprve devatenáctiletý de Ligt působí v prvním týmu Ajaxu Amsterdam už tři roky a stal se kapitánem, po veleúspěšné sezóně, kdy Ajax vyhrál ligu i pohár a dostal se až do semifinále Ligy mistrů, je tak spojován s přestupem do téměř všech velkých evropských klubů. 

Portugalci porazili Nizozemsko 1:0 a zajistili si tak pohár v prvním ročníku Ligy národů. Nizozemci však brali stříbrné medaile. Ronaldo se tak pomstil de Ligtovi za vyřazení z Ligy mistrů, kde Juventus ve čtvrtfinále prohrál s Ajaxem v součtu výsledků 2:3 a vypadl tak z soutěže, přitom právě Stará dáma byla v dvojzápase i celém turnaji velkým favoritem.

I přesto je ale Juventus fotbalový gigant a i s ním byl spojován právě Matthijs de Ligt. Ten Ronaldovi na jeho dotaz neodpověděl. "Nerozuměl jsem mu. Byl jsem šokovaný, že na mě mluví tak velký hráč, tak jsem se jen smál. Nic jsem mu neodpověděl," usmíval se na tiskové konferenci nizozemský stoper.

"Po zápase jsme byli zklamaní a nesoustředil jsem se tak," vysvětloval de Ligt. Ronaldovi však dodatečně odpověděl právě prostřednictvím novinářů. "Zda přetoupím do Juventusu? Může se to stát," nechal však kapitán Ajaxu nad svou budoucností viset stále jeden velký otazník.