Kouč Lvíčat o Šašinkovi: Je jedním z našich lídrů, odvádí fantastickou práci. Pevně věřím, že bude hrát ligu víc

OBSAHUJE VIDEO

Česká Lvíčata zvládla na rakouském soustředění i druhé přípravné utkání. Stejně staré Slováky přehrála 2:1, o což se postarali Jan Matoušek a Ondřej Šašinka, jenž pár dní předtím rozhodl zápas s Ruskem.

Kouč Lvíčat o Šašinkovi: Je jedním z našich lídrů, odvádí fantastickou práci. Pevně věřím, že bude hrát ligu víc

"Je dobře, že jsme soustředění zvládli jak výsledkově, tak herně. Rád bych poděkoval vedení FAČR, že nám obě soustředění umožnilo. Jak tady v Rakousku, tak i ve Španělsku na jaře jsme měli perfektní podmínky a moc si toho vážíme. Kluky vedeme určitým směrem, jak bychom chtěli hrát a jsem rád, že se to zápas od zápasu lepší a věci se v utkáních ukazují. V týmu vidím dobrou partu, zároveň také hladovost a odhodlanost vyhrávat, což je ta nejlepší zpětná vazba. Budeme se samozřejmě chtít co nejlépe připravit na podzimní kvalifikaci. Vstup do ní bude velice důležitý. Máme necelé tři měsíce do startu kvalifikace a věřím, že kluci podstoupí dobrou letní přípravu v klubech a budou připraveni. Konkurenční prostředí tu máme dobré a máme z čeho vybírat. Navíc je řada dalších hráčů ještě doma," zhodnotil své dosavadní působení u kormidla kouč Karel Krejčí.

A jak hodnotil nástupce Vítězslava Lavičky skalp našich východních sousedů a rivalů? "Proti Slovensku jsme vyhráli zaslouženě podle mého názoru. Opět byly k vidění některé výborné individuální výkony. Postupem času zápas samozřejmě kvalitu ztratil i na základě střídání v obou týmech, ale na klucích bylo vidět, že chtějí vyhrát, takže jsme spokojení," doplnil na stránkách repre.fotbal.cz bývalý stratég Viktorie Plzeň.

Jednadvacetiletého střelce z obou duelů Ondřeje Šašinku z Baníku Ostrava samozřejmě pochválil také. "Ondřej Šašinka je jedním z našich lídrů. I když nepřijede na sraz v úplně stoprocentním rozpoložení a herním vytížení, tak odvádí fantastickou práci. Čekají se od něj góly, je hladový a chce je dávat góly. Pevně věřím, že bude v příštím soutěžním ročníku hrát ligu víc," uzavřel Krejčí, jehož slova vyšla na portálu fotbal.cz.

Příprava v Rakousku:

ČR U21 – Slovensko U21 2:1 (1:0)
Branky: 39. Matoušek, 52. O. Šašinka – 75. Kvocera. ŽK: Jedlička.

ČR: Jedlička – Douděra, Plechatý, Chaluš, Granečný (68. Šípek) – Havelka, Šulc (60. Hložek) – Matoušek (85. Graiciar), Bucha (85. Tischler), Žitný (60. Holík) – Šašinka (68. Lingr).

Slovensko: Vantruba (46. Petráš) – Vallo (46. Špiriak), Šulek, Bednár (46. Oravec), Sluka (64. Vojtko)– Adamec (81. M. Fábry), Pokorný (67. Dancák), Gamboš (46. Špyrka) – Kolesár (64. Baumgartner), Tupta, Chobot (46. Kvocera).