Kadeřábek má problém s vystupováním z komfortní zóny, přesto tvrdí: Mám věk, kdy by člověk možná měl udělat další krok

Kadeřábek má problém s vystupováním z komfortní zóny, přesto tvrdí: Mám věk, kdy by člověk možná měl udělat další krok

Renomé Pavla Kadeřábka se po čtyřech letech v bundesligovém dění zvýšilo a podle specializovaného serveru Transfermarkt momentálně patří díky tržní ceně 20 milionů eur mezi dvacet nejdražších pravých beků planety.

Byť ve svých čerstvých sedmadvaceti letech cítí, že je čas na další krok a případný velký přestup, z vesnického Hoffenheimu, kde si udělal jméno, rozhodně neprchá. "Je mi sedmadvacet, což je věk, kdy by člověk možná měl udělat další krok. Ale taky vidím, že máme dost dobrý tým na to, abychom hráli pravidelně o třetí čtvrté místo. I letos to tak mohlo být, kdybychom zbytečně nepokazili poslední čtyři zápasy. Takže kam se posunout výš? Můžu mít ambice jít do klubu, který má zvučnější jméno. V Německu jsou to třeba Leverkusen, Schalke, Dortmund. Ale pomohl bych si? Kromě Bayernu, který je suverénní, se tyhle týmy nahoře točí a nehrají každý rok o titul. A já mám v Hoffenheimu super pozici, jsem spokojený. Což neznamená, že bych neměl ambice. Nechci přešlapovat na místě, ale přestup mi musí dávat smysl," citoval server idnes.cz slova českého reprezentanta, jenž se blíží metě čtyřiceti mezinárodních vystoupení.

Už v minulosti kolem něj měly kroužit věhlasné italské kluby Juventus Turín a AS Řím. Jak to doopravdy bylo s jejich zájmem? "Ohledně Juve vím, že proběhlo nějaké naťukávání, ale ke konkrétní nabídce se to vůbec nedostalo. Možná se někdo ptal, třeba se zajímali, ale přes manažera se ke mně nic nedostalo. Nebylo to asi tak žhavé. Když to není ve stadiu, že bych se s někým z vedení potkal a vážně bychom to řešili, nemělo ani cenu nad tím uvažovat. V případě AS Řím to bylo o něco vážnější. Vím, že se to řešilo s jejich tehdejším sportovním ředitelem Monchim, ale oficiální nabídka nepřišla. Měl jsem těsně před prodloužením smlouvy, byla v ní jasně daná výstupní klauzule, kterou oni nechtěli zaplatit. A já byl stejně tak na osmdesát procent rozhodnutý, že zůstanu," ozřejmil repre kolega Schicka, Jankta, Čelůstky a spol., jehož vyjádření publikoval idnes.cz.

Vyzkoušet si jiný fotbal v jiné zemi a soutěži je pro hodně hráčů lákavá. Jak to má Kadeřábek? "Já měl vždycky jako sen bundesligu, tam mě to odmala táhlo. Německo je navíc sousední země, život je tam podobný jako v Česku. Často nad tím uvažuju a uvědomuju si, že mívám někdy trochu problém vystoupit z komfortní zóny. To platilo vlastně i při přestupu ze Sparty. Může to znít zvláštně, ale do Hoffenheimu se mi nejdřív ani nechtělo. Měl jsem doma super pozici, dařilo se mi, vyhrál jsem cenu pro nejlepšího hráče ligy. Najednou jsem to měl opustit a jít do nejistoty. Upřímně říkám, že se mi ze Sparty strašně těžce odcházelo. Obecně nemám rád změny, vyhovuje mi, když je všechno jasně nalajnované. Jenže občas člověk musí přehodit výhybku," doplnil na idnes.cz defenzivní specialista, který se o kroku do neznáma bavil také se slávistou Součkem.

Na současné adrese má smlouvu ještě na čtyři sezony. Pokud by ji dodržel, v Hoffenheimu by strávil osm let a končil v něm v jednatřiceti. "Proč ne? Vydržet osm let v bundeslize přece není vůbec špatné. Kdo to může říct? Bylo by to vyznamenání. Nedávno mi můj agent Viktor Kolář říkal, že po mém přestupu už do Německa odešel z Česka jen Jirka Pavlenka. Dostat se tam není jednoduché, já jsem rád, že se mi to povedlo. A kdybych se tam udržel další čtyři roky, bude to jedině dobře. Když vás někdo opravdu bude chtít, tak vás koupí a tohle neřeší. Jasně, cena tím trochu vystoupala, ale já získal jistotu. Vsadil jsem na to, že budu hrát tak dobře, že se zájemci najdou. Nekoukám na to, kde se hraje Liga mistrů a kde ne, beru to celkově. Po všech stránkách to musí být zajímavé. fAť to v létě dopadne jakkoli, pro mě to nemůže skončit špatně. V Hoffenheimu jsem spokojený, nikam pryč se netlačím. Musel bych si opravdu říct: Wow, tak tohle stojí za to," nechal se slyšet v interview pro idnes.cz odchovanec letenského "S" z Generali arény.