Tři největší šutéři dorostenecké ligy. Kdo z nich dostane šanci v dospělém fotbale?

Tři největší šutéři dorostenecké ligy. Kdo z nich dostane šanci v dospělém fotbale?

Kdo se v dorostenecké lize ukáže v dobrém světle, má velkou šanci prosadit se také v dospělém fotbale. Své o tom ví i celá řada současných tuzemských hvězd. O šanci poprat se ligových kádrech si nahlas řekla také následující trojice. Jde o talentované mladíky, kteří v právě skončené sezoně nasázeli v soutěži určené pro výběry do devatenácti let nejvíc gólů.

Martin Vlachovský – 13 gólů

Karvinský kapitán patřil mezi nejvýraznější tváře dorostenecké ligy už na podzim. Minimálně co se týče čísel. Během první poloviny sezony nechyběl osmnáctiletý záložník na hřišti ani minutu a k šesti nastříleným gólům přidal ještě sedm asistencí. Kvalitními podzimními výkony a také svým přístupem k fotbalu si řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým „áčkem“.

Na jaře v povedených výkonech pokračoval a zkraje dubna se dočkal sladké odměny, když nastoupil v základní sestavě Karviné ve čtvrtfinálovém duelu MOL Cupu v Edenu proti pozdějšímu vítězi Slavii. „Před pár týdny jsem je sledoval v televizi, fandil jim prot Seville a teď jsem proti všem těm borcům hrál,“ usmíval se Vlachovský, který svůj soutěžní debut za A-tým navíc okořenil gólovou přihrávkou. V posledním kole nadstavby poprvé nakoukl i do ligy. Co se týče soutěže pro hráče do 19 let, letošní ročník zakončil karvinský lídr se třinácti přesnými zásahy na kontě.