Tři největší šutéři dorostenecké ligy. Kdo z nich dostane šanci v dospělém fotbale?

Kdo se v dorostenecké lize ukáže v dobrém světle, má velkou šanci prosadit se také v dospělém fotbale. Své o tom ví i celá řada současných tuzemských hvězd. O šanci poprat se ligových kádrech si nahlas řekla také následující trojice. Jde o talentované mladíky, kteří v právě skončené sezoně nasázeli v soutěži určené pro výběry do devatenácti let nejvíc gólů.

Lukáš Raab – 15 gólů

Své střelecké schopnosti dokazoval v olomoucké Sigmě prakticky od žáčků. V minulé sezoně si připsal první góly za juniorku a letos zářil v dorostenecké lize. Vytáhlý devatenáctiletý forvard nasázel úctyhodných patnáct branek, díky nimž obsadil v konečné tabulce střelců na druhém místě. Jeho bilance mohla být ještě lepší nebýt toho, že v posledních zápasech prakticky nenastupoval. Důvod? V Sigmě věděli o jeho záměru zamířit po sezoně za novou výzvou do ostravského Baníku.

„Zvolil jsem tuto cestu, přijde mi, že je pro mě výhodnější. V Baníku se otevírá více cest než v Olomouci, kde je to pro hráče přicházející z dorostu takové uzavřenější,“ uvedl po podpisu smlouvy v novém angažmá Raab, který se hodlá co nejrychleji dostat do „áčka“. Baník přivedl mladého střelce z jasného důvodu. „V dorostenecké lize ukázal velkou kvalitu,“ kvituje sportovní ředitel Marek Jankulovski. „Navíc hráče v tomhle věku s takovými parametry nemáme,“ dodal vítěz Ligy mistrů s AC Milán.