Tři největší šutéři dorostenecké ligy. Kdo z nich dostane šanci v dospělém fotbale?

Kdo se v dorostenecké lize ukáže v dobrém světle, má velkou šanci prosadit se také v dospělém fotbale. Své o tom ví i celá řada současných tuzemských hvězd. O šanci poprat se ligových kádrech si nahlas řekla také následující trojice. Jde o talentované mladíky, kteří v právě skončené sezoně nasázeli v soutěži určené pro výběry do devatenácti let nejvíc gólů.

Martin Sedlák – 20 gólů

Dorosteneckým střeleckým králem se stal ofenzivní klenot brněnské Zbrojovky. Devatenáctiletý ofenzivní univerzál schopný nastoupit v záloze i v útoku do právě skončené sezony vstupoval s vědomím, že po ní nadobro ukončí mládežnickou část své kariéry. Na přechod do dospělého fotbalu se naladil ideálním způsobem. Dvacet branek v dorostenecké lize je toho jasným důkazem. K tomuto číslu si pomohl hlavně v závěru podzimu, kdy se trefil hned pětkrát do sítě pražské Dukly. Góly ale střílel pravidelně po celou sezonu.

„Za nejlepšího střelce jsem rád, ale neberu to jako to hlavní. Pro mě je nejdůležitější výkon a úspěch týmu. Je to i práce mých spoluhráčů, kteří mi na góly nahrávaly,“ okomentoval svůj počin Sedlák pro web agentury ISM. „Mrzí mě pouze to, že jsme se v tabulce neumístili lépe než na pátém místě. Celá se sezona mě připravovala na přesun z mládežnického do dospělého fotbalu a právě tím mě posunula hodně nahoru,“ podotkl mladík, který se začne na následující ročník připravovat s nově založeným „béčkem“ Zbrojovky.