Drchal si zahraje až v roce 2020. Je to bojovník a zvládne to, podporuje útočníka Rosický

Drchal si zahraje až v roce 2020. Je to bojovník a zvládne to, podporuje útočníka Rosický

Devatenáctiletý letenský útočník Václav Drchal již ze zdravotních důvodů nedokončil minulý ročník a podle posledních informací z jeho tábora přijde také minimálně o půlku příštího ročníku 2019/2020.

Ofenzivně laděný kolega Hložka, Tetteha, Kadlece a spol. totiž stejně jako Matěj Pulkrab podstoupil operaci kolena a po zákroku, jenž proběhl v Německu, je jeho návrat na hřiště naplánován až na příší kalendářní rok.

Drchal se zranil ve druhém kole nadstavby proti Slovanu Liberec a po několika vyšetřeních v Čechách i v Německu došlo na další operaci kolena, které měl sparťanský talent operované již v loňském roce.

I podruhé šel pod kudlu u stejného specialisty z Augsburgu jako v roce 2018. "Jsem v Německu už čtrnáct dní, na víkend jsem byl doma. Ještě týden absolvuji rehabilitaci v Augsburgu, pak uvidíme, jak bude léčba postupovat dál," nechal se slyšet webem sparta.cz citovaný svěřenec kouče Václava Jílka.

Sportovní ředitel slavného "S" z Generali arény Tomáš Rosický samozřejmě perspektivního mladíka podporuje a povzbuzuje. "Pro Vaška to není jednoduchá situace, ale je to bojovník a zvládne to. Bude mít odpovídající zázemí a péči, s návratem do tréninkového a pak i zápasového režimu mu každý z nás pomůže, jak jen bude moct," doplnil na stránkách sparta.cz "Rosa".

Samotná Sparta svému brzy dvacetiletému útočníkovi vzkázala, že se bude těšit na jeho návrat a góly. Zatím jich na prvoligové mapě v jejím dresu nastřádal čtyři.