Schick a Jankto zářili při výhře Čechů nad Černou Horou, exsparťan Chipciu skóroval a dostal červenou

V pondělí pokračovala kvalifikace na mistrovství Evropy a do hry se po víkendu dostala i česká reprezentace, která po vítězství nad Bulharskem vyzvala Černou Horu a vyhrála 3:0. Představilo se ale také Španělsko, Polsko, Rakousko či Rumunsko, za které se dost zajímavým způsobem do statistik zapsal i exsparťan Alex Chipciu.

Češi se do vedení dostali v 18. minutě, kdy se mezi střelce utkání zapsal Jakub Jankto ze Sampdorie Janov. Po poločasové přestávce byli diváci v Olomouci svědky vlastní branky, kterou si naštěstí pro český tým vstřelil černohorský Kopitovič. Skóre 2:0 vydrželo až do 82. minuty, kdy byl Patrik Schick faulován v šestnáctce a sám útočník AS Řím penaltu proměnil, stanovil tím tak konečné skóre 3:0.

V "české" skupině Bulharsko přišlo o výhru v nastavení s Kosovem. Dánové si pohráli s Gruzií a zvítězili 5:1, Faerské Ostrovy doma vzdorovaly Norsku, přesto prohrály 0:2. Irsko si poradilo s Gibraltarem poměrem 2:0 a Slovinci se nepárali s Lotyšskem, ve kterém zvítězili vysoko 5:0.

Rumunsko vyhrálo na Maltě 4:0 a mezi střelce se zapsal i Alex Chipciu, jenž minulou sezónu hostoval ve Spartě. Ten stejný hráč byl ovšem ke konci vyloučen. Stejným výsledkem doma Poláci rozdrtili Izrael a Severní Makedonie doma podlehla Rakousku 1:4. Srbové si poradili s Litvou poměrem 4:1, mezi střelce se kromě nové posily Realu Madrid Joviče zapsal i Adam Ljajič či dvakrát Aleksandar Mitrovič.

Španělsko potvrdilo i díky dvěma penaltám roli favorita a Švédy rozdrtilo 3:0, jednu z jedenáctek proměnil Ramos a druhou jeho exspoluhráč z klubu Morata. Ukrajina zvítězila nad Lucemburskem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 díky brance z úvodu utkání.

Kvalifikace na mistrovství Evropy:

Česko - Černá Hora 3:0 (2:0)
Branky: 18. Jankto, 49. Kopitovič (vl.), 82. Schick (pen.)

Bulharsko - Kosovo 2:3 (1:1)
Branky: 43. Popov, 55. Dimitrov - 14. Rashica, 64. Muriqi, 90+3. Rashani

Dánsko - Gruzie 5:1 (2:1)
Branky: 14. a 63. Dolberg, 30. Eriksen (pen.), 73. Poulsen, 90+3. Braithwaite - 26. Lobjanidze

Severní Makedonie - Rakousko 1:4 (1:1)
Branky: 18. Hinteregger (vl.) - 39. Lazaro, 62. (pen.) a 82. Arnautovič, 86. Laimer

Srbsko - Litva 4:1 (3:0)
Branky: 20. a 34. Mitrovič, 35. Jovič, 90+2. Ljajič - 70. Novikovas

Španělsko - Švédsko 3:0 (0:0)
Branky: 64. Ramos (pen.), 84. Morata (pen.), 87. Oyarzabal

Ukrajina - Lucembursko 1:0 (1:0)
Branka: 6. Yaremchuk