Viktoriáni Čermák s Kovaříkem se dost hýbali i během dovolené a výsledky testů měli dobré

Viktoriáni Čermák s Kovaříkem se dost hýbali i během dovolené a výsledky testů měli dobré

Prvními prvoligovými značkami, které ukončily dovolenou a začaly se připravovat na nadcházející soutěžní ročník 2019/2020, jsou Dynamo České Budějovice a Viktoria Plzeň.

Mezi prvními borci Viktorie, kterému začal dril, byl zkušený záložník Jan Kovařík, který byl dle výsledků nachystán velmi dobře. "I během volna jsem se snažil hýbat, měli jsme tam i dva povinné kratší tréninky," ozřejmil středopolař, jenž strávil dovolenou v českých podmínkách.

"Testy ale nic příjemného nejsou, většinou se na pásu běží až do mrtva. Chápu, že se ale musí naměřit potřebné hodnoty, čeká nás těžká sezona a je zapotřebí být dobře nachystaný," doplnil levonohý středopolař z Doosan arény, jehož slova vyšla na webu fcviktoria.cz.

Letní příprava nebude moc dlouhá - již druhý červencový víkend čeká Plzeň první mistrák. "Celkem to kvituji. Je lepší hrát, než trénovat, to vám řekne každý fotbalista. Za kratší přípravu jsem rád," doplnil exjablonecký fotbalista, jehož polovička by mu měla dát ve druhé polovině června druhého potomka.

Do první várky testovaných patřili také Michael Krmenčík, Tomáš Chorý či Aleš Čermák. "Cítím se dobře, vyléčil jsem zranění, které mě vyřadilo z posledních zápasů. A během přestávky jsem se dost hýbal, splnil jsem tréninkový plán, takže i výsledek testu není vůbec špatný," pochvaloval si exsparťan.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.