Krejčí o Spartě: Vážím si toho, kde budu v příštích letech, beru to jako velkou zodpovědnost. Aspoň nezlenivím

Krejčí o Spartě: Vážím si toho, kde budu v příštích letech, beru to jako velkou zodpovědnost. Aspoň nezlenivím

Perspektivný záložník Ladislav Krejčí zahájí za pár dní letní přípravu ve Spartě, jejíž představitelé se postarali o jeho premiérový přestup kariéry.

"Sparta patří na špičku a tak taky její nabídku beru. Je to pro mě velká odměna a strašně si vážím toho, že měla vůbec zájem, že mě kontaktovala a že budu za ni moct hrát," uvedl na stránkách idnes.cz nový svěřenec kouče Václava Jílka.

Jak vnímá letenský klub, jemuž se upsal na čtyři sezony do června 2023? "Jako neskutečně silný tým. Je mi ctí, že za ni budu moct hrát. Ve Zbrojovce jsem vyrůstal, byl jsem tam třináct let, to se zapomenout nedá. Teď si vážím toho, kde budu v příštích letech, beru to jako velkou zodpovědnost," pokračoval mládežnický reprezentant Česka, jehož o šest let starší jmenovec a bývalý sparťan působí v Boloni.

Je už na tuzemský velkoklub s mnohem větší konkurencí než v druholigové Zbrojovce připraven? "Myslím si, že jo. S nervozitou a stresem to mám v pohodě, dokázal jsem s tím pracovat, regulovat si to. Jsem připravený, že ve Spartě bude tlak, a jsem na to zvědavý. Všichni kolem říkají, že to člověk pochopí až tehdy, až tam sám hraje, tak se těším, že zase poznám něco nového. Ligu jsem samozřejmě sledoval a v obraze jsem. Sledoval jsem většinu zápasů, Spartu obzvlášť. Jsem si vědom kvality, kterou disponuje. O to větší je to pro mě výzva. Aspoň nezlenivím," doplnila na webu idnes.cz třetí sparťanská akvizice léta.

Start letní přípravy 17. června by mu však mohl utéci. "Pořád doléčuji zranění, takže nevím, kdy začnu trénovat. Až začnu, budu dělat všechno pro to, abych ve Spartě zůstal a mohl hrát za áčko. Na to se budu koncentrovat v první řadě," ubezpečil idnes.cz citovaný dvacetiletý Krejčí, jenž by se tak nerad odebral na konci přestupového období na nějaké hostování.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.