V mém životě není jenom fotbal, říká Hložek dokončujíc první ročník na anglo-německé obchodní akademii

V mém životě není jenom fotbal, říká Hložek dokončujíc první ročník na anglo-německé obchodní akademii

Český reprezentant do jednadvaceti let Adam Hložek je nejmladším střelcem české nejvyšší soutěži a nejmladším hráčem, který kdy v dresu Sparty nastoupil v základní sestavě ligového zápasu.

Po soustředění Lvíčat v Rakousku nyní čerpá čtrnáctidenní dovolenou, s tím, že zatímco jeho kmenové "S" z Letné začne letní přípravu v pondělí 17. června, šestnáctiletý teenager se zapojí až o týden později.

Stále teprve šestnáctiletý objev uplynulé sezoně bude muset v příštím ročníku dokazovat, že to nebyla náhoda a že se ho bude týkat jedenáctka vyvolených také pod novým trenérem Václavem Jílkem...

"Často si o sobě čtu, že jsem vyletěl jako kometa. Že mám za sebou v šestnácti letech neskutečnou sezonu. Tohle nechci hodnotit, jsem ale samozřejmě rád, že se mi na hřišti mezi dospělými takhle daří. V létě jsem si dal velký cíl, dostat se do základní sestavy Sparty, což se mi vyplnilo. Ale určitě jsem nečekal, že průběh sezony bude až takový. Hlava se mi z toho ovšem netočí. Beru realitu pokorně. Jsem taková povaha, že jsem prostě v klidu. Dělám věc, která mě baví, obětuju fotbalu maximum. Zůstávám nohama na zemi. Tohle je cesta, které věřím," ubezpečil na stránkách magazínu Gól ofenzivně laděný kolega Tetteha, Kadlece, Drchala či Pulkraba.

Protože je vytížen klubem i národním mužstvem, jeho studium již neprobíhá na denní, nýbrž dálkové bázi. Zatím vše zvládá a doufá, že to tak bude pokračovat i v následujících měsících.

"V mém životě ale není jenom fotbal. Nyní končím první ročník na anglo-německé obchodní akademii, která je spojená se Spartou. Snažím se studium řešit dálkově, přes individuální plány. Na klasické každodenní vyučování pochopitelně vzhledem k vytížení ve Spartě a v reprezentacích docházet nemůžu. Mám dané termíny zkoušek, které musím jednou za čas udělat. Musím říct, že je těžké všechno skloubit dohromady. Když je člověk unavený ze zápasu, je náročné se učit. Ale nějak se s tím vždycky poperu," uzavřel skrz portál gol.cz bývalý hráč Ivančic či Zbrojovky Brno, který se do hlavního města přesunul již před pěti lety.