Po nejžádanějším defenzivním zboží druholigové Jihlavy jdou Boleslav, Liberec i Opava

Po nejžádanějším defenzivním zboží druholigové Jihlavy jdou Boleslav, Liberec i Opava

Jednadvacetiletý zadák z Pobřeží slonoviny Mohamed Tijani patřil k největším objevům jihlavského jara a na Vysočině už by se kvůli tomu nemusel zdržet moc dlouho...

Ke třinácti startům ve druhé lize tak mohou brzy přibývat vystoupení z elitní soutěže. Stopera, který strávil první polovinu uplynulého ročníku v třetiligovém Vyškově, totiž vábí do svých řad pár prvoligových značek.

Jak zaznělo na stránkách idnes.cz, urostlého, 193 centimetrů vysokého, středního obránce s velkým potenciálem pro budoucnost chtějí Slovan Liberec, Opava i Mladá Boleslav.

"Je o něj zájem z více klubů, to můžu potvrdit. S některými jsme jednali, ale zatím je to ve velmi rané fázi," ozřejmil webem idnes.cz citovaný ředitel klubu Jan Staněk, podle něhož má mladík mnohem lepší povahu než předešlý jihlavský obránce Kamso Mara, jenž je nyní pod Ještědem.

Vyjednávací pozici mají na Vysočině dobrou, protože je jejich defenzivní klenot s minulostí v mládežnických strukturách Raya Vallecana pod smlouvou.

"Hráč je u nás pět měsíců a není to tak, že bychom ho museli prodávat. Máme ohledně ceny celkem vysoké požadavky. Uvidíme, jestli bude někdo ochoten je splnit," pokračoval Staněk, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Celkově je podle jihlavského vedení zájem asi o pět hráčů. Bude záležet jak na nabízených podmínkách, tak na názoru samotných fotbalistů.