Udrží Karviná svého dobře hodnoceného cizince? Vozábal zkouší Čoliče nalákat na jihočeský Střelecký ostrov

Udrží Karviná svého dobře hodnoceného cizince? Vozábal zkouší Čoliče nalákat na jihočeský Střelecký ostrov

Sedmadvacetiletý bosenský obránce Benjamin Čolič už působí v české nejvyšší soutěži dvě sezony, během nichž si připsal 50 prvoligových startů.

Nyní by mohl svěřenec Františka Straky poprvé převlékat trikot i v rámci Fortuna:ligy, protože se o něj podle Deníku Sport přihlásilo Dynamo České Budějovice, které zbrojí před první prvoligovou sezonou po několika letech.

Vedení MFK sice předložilo svému spolehlivému bekovi s jedním startem za svou rodnou zemi návrh nové dvouleté spolupráce, nicméně vážný zájem mají i jiní. Například jihočeský funkcionář Martin Vozábal, který hodlá na Střelecký ostrov přivést pouze posily, nikoliv výplň.

Na bývalém hráči Olimpiku Sarajevo, Zrinjski, Čeliku či Zeljezničaru, jehož konto zdobí čtyři tituly v bosenské lize, se mu pozdává také rychlostní i silová úroveň.

O kolegu Wágnera, Berkovce či Budínského, jenž má zamířit do Mladé Boleslavi, by mohly usilovat i další prvoligové adresy. Ty však odstartují letní dril o něco později a vítěz FNL by toho mohl v případě pokroku v jednáních využít.