Béčko do druhé ligy a propojení s áčkem? Na Spartě úkol pro Kotala!

Béčko do druhé ligy a propojení s áčkem? Na Spartě úkol pro Kotala!

Nově vznikajícího béčka Sparty se stal Václav Kotal. Zkušený kouč, který vedl v první lize Brno a Jablonec a působil i u mládežnických reprezentačních výběrů a má minulost i na lavičce rezervy letenských, si nyní toto angažmá zopakuje.

Po zrušení projektu juniorské ligy Sparta obnovila B tým, který by měl být můstkem mezi mládežnickými výběry a áčkem a na podzim si odbude premiéru ve třetí české nejvyšší soutěži ČFL.

„Jsme rádi, že se trenérem B mužstva stává právě Václav Kotal, který má velké množství zkušeností z dospělého fotbalu i mládeže. V minulosti s rezervním výběrem Sparty postoupil do druhé ligy, byli bychom rádi, kdyby se mu to povedlo znovu. Pro vývoj našich mladých hráčů by právě druhá liga byla ideální,“ prozradil na webu Sparty sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Při výběru kouče bylo velice důležité i propojení prvního mužstva a béčka, chtěli jsme, aby trenéři o hře a principech hry přemýšleli velice podobně. Václav Jílek a Václav Kotal to splňují a jejich spolupráce by měla být pro klub přínosem,“ pokračoval někdejší dlouholetý záložník Arsenalu či Borussie Dortmund.

Spokojený byl i kouč áčka Václav Jílek. „Spolupráci s Václavem Kotalem vítám a těším se na ni. V mých očích je to respektovaný ligový trenér s bohatými zkušenostmi, jeho výhodou je, že v posledních letech pracoval na úrovni reprezentace i s mládeží. Hodně důležité je, že máme podobné nároky na hráče,“ liboval si čerstvý první muž lavičky A týmu.

Asistentem Václava Kotala bude Luboš Loučka, který vedl zanikající juniorku po odchodu Michala Horňáka do realizačního týmu A mužstva, vedoucím týmu bude Luděk Stracený.

„Přecházíme pod A mužstvo, s nímž chceme navázat úzkou spolupráci. Náš tým tak nebude jen místem pro nástup mladých hráčů do seniorského fotbalu, ale současně budeme chtít udržet v herní kondici hráče áčka. Výhodou bude, že základní herní principy máme s Václavem Jílkem podobné,“ nechal se slyšet Kotal, který přípravu s týmem zahájí na začátku července.

 „Máme smluvně vázaných poměrně dost hráčů, kteří nebudou minimálně v úvodu sezony součástí A mužstva. Aktuálně vedeme o skladbě kádru debatu, béčko začne týdenním kempem pro více hráčů, pak se bude tým postupně zužovat do podoby, kterou si trenér Kotal zvolí,“ dodal Rosický.