Neymar a Real? Nereálné! Zato do Barcy by se mu chtělo

Neymar a Real? Nereálné! Zato do Barcy by se mu chtělo

Zůstane, nebo odejde? V případě Brazilce Neymara je v této otázce podle všeho jasno. Francouzskému Paris Saint-Germain by měl zamávat. Ale kam povedou jeho další kroky? Dost možná zpět na Nou Camp, odkud si přesun do PSG před dvěma lety vytrucoval. Co na to Real?

Podle katalánského deníku Sport byl ve hře i možný Neymarův přestup do Realu Madrid, ale ten podle všeho brazilský forvard odmítl. Místo toho naznačil, že návratu do Barcelony by se nebránil. Potvrdil tak svá dřívější slova, podle kterých by rád znovu dres Blaugranas oblékl v případě, že ho PSG prodá.

Španělskému celku by se posílení ofenzivy hodilo. V posledních dvou letech pod Ernestem Valverdem totiž vše až moc stálo na Lionelu Messim, a když se mu nedařilo, neměli úřadující mistři plán B. To se natvrdo ukázalo dvakrát v řadě ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů…

Pařížané za Neymara zaplatili v roce 2017 222 milionů eur, což byla částka, kterou měl Brazilec ve smlouvě jako výstupní klauzoli. Odchodu sedmadvacetiletý forvard hodně pomohl, když si přestup vytrucoval.

Záhy však zjistil, že francouzská liga má co do kvality hodně daleko k té španělské. Navíc ani úspěch v Lize mistrů se ne a ne dostavit. A to je pro Neymara málo. Ke všemu byl často zraněný a v klubu zdaleka není za jedinou hvězdu. Více než zdatně mu totiž konkuruje francouzský supertalent Kylian Mbappé.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.