De Ligt přestup neřeší, nejblíž ale má do PSG

De Ligt přestup neřeší, nejblíž ale má do PSG

Jestli je o někoho v Evropě velký zájem, tak o Matthijse De Ligta z Ajaxu Amsterdam. Devatenáctiletý stoper za sebou má výbornou sezonu, když pomohl Ajaxu k mistrovskému titulu a zahrál si i semifinále Ligy mistrů. Krom toho na sebou dobrými výkony upoutal pozornost i v nizozemské reprezentaci, kde hraje po boku Virgila van Dijka. Jeho další setrvání v Eredivisie se jeví krajně nepravděpodobné vzhledem k dlouhému zástupu bohatých zájemců o jeho služby…

K mistrovskému titulu přidal Ajax i triumf v nizozemském poháru. Mnohem více na sebe strhl pozornost v Lize mistrů, ve které vyřadil obhájce trofeje Real Madrid a poté i Juventus. Nechybělo moc a poradil si i s Tottenhamem, ale závěr odvety v Nizozemsku hrubě nezvládl a nakonec padl. Závěr sezony si mohl okořenit ještě triumfem v Lize národů, ale finálový duel patřil Portugalsku. Přesto na semifinálovou trefu proti Anglii (3:1) bude jistě rád vzpomínat.

A co jeho další budoucnost? Tu nyní může začít konečně řešit. Dlouhá sezona skončila a nastal čas na vyjednávání o případném přestupu. „Do teď jsem o tom nepřemýšlel. Nyní mě čeká pěkná dovolená, na kterou se moc těším, a odpočinek. Nechám tomu volný průběh a uvidíme, co se stane,“ prozradil kapitán Ajaxu, jehož k přestupu do Juventusu po finále Ligy národů přemlouval Cristiano Ronaldo.

Jeho spoluhráče Frankieho de Jonga už v zimě ulovila Barcelona, která si dělala zálusk i na mladého zadáka. Tomu se ale na Nou Camp moc nechce. Mnohem více by se mu líbil přesun do francouzského Paris Saint-Germain, kam ho ostatně láká i sportovní ředitel PSG Leonardo. Ten je mimo jiné blízký přítel Mina Raioly, který je pro změnu De Ligtovým agentem.